LDM:Lielais draudzīgais milzis / The BFG

Pirmizrāde Latvijā - 01-07-2016
Režisors: Steven Spielberg
Producents: John Madden, Kathleen Kennedy, Steven Spielberg, Michael Siegel
Scenārija autors: Melissa Mathison, Roald Dahl
Aktieri: Bill Hader, Rebecca Hall, Ruby Barnhill, Penelope Wilton
Apraksts:
Trīs talantīgākie pasaules stāstnieki Roalds Dāls, Volts Disnejs un Stīvens Spīlbergs ir apvienojušies, lai nodotu iemīļotu literatūras klasiku tālāk kinoskatītājiem filmā “LDM: Lielais draudzīgais milzis”.

Stāsts ir par meiteni un milzi, kas iepazīstina viņu ar milžu pasaules brīnumiem un briesmām. LDM jeb Lielais draudzīgais milzis pats ir milžu valstības iemītnieks.Vairāk kā 7metrus garš, ar milzīgām ausīm un lielisku ožu, apburoši vientiesīgs un pārsvarā sevī ierāvies. Tādi milži kā Miesasrīma, Kaulkraukšķinātājs, Māgāstūmējs ir divreiz lielāki un atbaidošāki un zināms, ka pārtiek no cilvēkiem, kamēr LDM dod priekšroku negaršīgajiem šņaucurķiem. No sākuma 10gadīgajai Sofija, nolaupītai no bērnunama Londonā, ir ļoti bail no noslēpumainā milža, kas atvedis viņu uz savu alu. Tomēr drīz meitene atklāj, ka LDM ir ļoti maigs un apburošs, bet tā kā Sofija nekad iepriekš nav satikusi nevienu milzi, viņai ir ļoti daudz jautājumu. LDM iepazīstina Sofiju uz sapņu pasauli, parādīdams kā viņš kolekcionē sapņus un sūta tos bērniem, mācot mazo meiteni par sapņu maģiju un noslēpumiem. Abu starpā izveidojas arvien ciešāka draudzība, taču viņas klātbūtne noslēpumainajā zemē ir pievērsusi nevēlamu milžu uzmanību, kas sāk kļūt par milzstošu problēmu. Sofija un LDM kopā izstrādā plānu kā tikt vaļā no milžiem vienreiz par visām reizēm!

Filmas režisors trīs Oskara balvu ieguvējs Stīvens Spīlbergs (“Glābjot ierindnieku Raienu”, “Mākslīgais intelekts”, “Juras laikmeta parks”).

Filmas grāmatas autors Roalds Dāls tiek ierindots starp izcilākajiem divdesmitā gadsimta britu rakstniekiem, kura sarakstīto grāmatu vidū ir tādi klasiski darbi kā “Čārlijs un šokolādes fabrika”, “Fantastiskais Lapsas kungs”, jau minētais “LDM” un citi stāsti bērniem un pieaugušajiem.

 
Žanrs: piedzīvojumu /
LDM:Lielais draudzīgais milzis
LDM:Lielais draudzīgais milzis
LDM:Lielais draudzīgais milzis
LDM:Lielais draudzīgais milzis