Lasi interviju ar Mikiju Rurku
06-01-2009

Lasi interviju ar Mikiju Rurku

Rīgas kinoteātros šonedēļ sāksim demonstrēt filmu "Cīkstonis". Filma ar Mikiju Rurku titullomā izpelnījās 2008.gada Venēcijas kinofestivāla žūrijas un kritiķu sajūsmu. Filma saņēma galveno balvu - "Zelta lauvu", bet Mikijam Rurkam kritiķi prognozē "Oskara" nomināciju.

"Cīkstonis" nominēts "Zelta globusam" trīs kategorijās: Rurks nominēts kā labākais aktieris drāmā, Marisa Tomei - labākā aktrise otrā plāna lomā drāmā, un Brūsa Springstīna dziesma filmai nominēta balvai labākās oriģinālās dziesmas kategorijā.

Filmas anotācija

Lasi Venēcijas kinofestivālā tapušo Ditas Rietumas ("Diena") interviju ar Mikiju Rurku.

Mikijs Rurks. Viņa suņa nakts murgi

80.gadu kinozvaigznes Mikija Rurka atgriešanās ar filmu Cīkstonis atgādina publisku grēksūdzi

Kāds viņš izskatās, šausmas! — tik vētrainu reakciju uz Venēcijas kinofestivāla galvenās balvas ieguvēju — filmu Cīkstonis nebiju dzirdējusi. Kaismīgās reakcijas objekts nebija pati filma, bet gan tās galvenais varonis — cīkstoņa lomas tēlotājs Mikijs Rurks. Mans pravietojums, ka no Venēcijas kinofestivāla Rurks aizbrauks ar labākā aktiera balvu kabatā, neīstenojās, taču filmas novērtējums izrādījās augstāks, nekā varēja cerēt: spārnoto Venēcijas lauvu pirms nedēļas svinīgajā apbalvošanas ceremonijā čubināja un glāstīja gan Mikijs Rurks, gan filmas režisors Darens Aronofskis. Pelnīti!

Mikijam Rurkam no šī dzīvnieka pienākas daudz vairāk nekā tikai spārni vai aste! Taču ne jau zeltītajā figūriņā slēpjas sāls, bet tajā patikā, ar kādu Rurks izbaudīja savu triumfa brīdi. Zina puisis, ka bijis lielisks! Zina, ka nospēlējis, iespējams, sava mūža spēcīgāko lomu, kas prasījusi traģisku, fizioloģiski pārcilvēcisku piepūli un tajā pašā laikā emocionālu trauslumu. Būtisku, jo ļoti personisku. Rurka karjera, paša vārdiem runājot, sen bija "galīgās auzās".

Rurks mīl skarbus, rupjus izteicienus. It kā komplimentāri f**k un b***h Venēcijā žurnālistu klātbūtnē tika adresēti gan kolēģiem, gan režisoram Aronofskim, kurš ar Mikiju Rurku šajā filmā ir paveicis brīnums.

PIEREDZĒJIS BOKSERIS

Cīkstonis ir stāsts par profesionālu reslinga cīkstoni Rendiju ap gadiem piecdesmit, Mikija Rurka (aktierim 16.septembrī palika 52 gadi) vienaudzi, kuram nekā daudz bez profesionālā sporta nav. Viņš dzīvo apskretušā treilerā, priecājas par divdesmit gadu veciem avīžu izgriezumiem, kas veltīti tolaik jauneklīgā Rendija zvaigžņu brīžiem, un joprojām pelna maizi ar reslingu — brutālu, fiziski ārdošu cīņas "sportu". Satiekas divi muskuļoti, solārijā nobrūnināti tēvaiņi spīdīgās, pieguļošās biksēs boksa ringam līdzīgā laukumā un, sajūsmā brēcošā pūļa uzkurināti, viens otru galē nost — kauliem brakšķot, miesai žļerkstot, asinīm šķīstot.

Tas vien, kā ir nofilmētas Rendija cīņu ainas, ir satriecoša pieredze. Jāatzīstas, trakākos brīžos acis pašas miedzās ciet, atsakoties skatīties, kā pieauguši tēvaiņi viens otram pie dzīvas miesas ar papīršuvēju kniedē klāt banknotes un satrakota dzīvnieka neprātā dauza pretinieka galvu. Kaut ar reslingu viss neesot tik vienkārši — tā vēsturiskās saknes meklējamas cirkā, frīkšovos, un tā esot sena profesija.

"Es nekad īpaši neesmu cienījis reslingu, mana sportiskā pieredze ir bokss, tālab reslingu vienmēr esmu vērtējis mazliet nicīgi, kā izklaidi, vienmēr esmu skatījies uz šiem sportistiem no augšas," Venēcijā stāstīja Mikijs Rurks, atgādinot, ka viņš ir bijis ne tikai 80.gadu spilgta Holivudas zvaigzne, bet arī profesionāls bokseris. "Visa mana uzpūtība beidzās, kad Darens (režisors Aronofskis) mani aizdzina uz reslinga skolu, kur es divus mēnešus biju spiests cītīgi trenēties. Tad gan es sāku cienīt šos puišus. Reslingā ir daudz iestudējuma elementu, savādas cīņu horeogrāfijas, taču, ja 265 pudus smags vīrs sviež tevi pa gaisu pāri visai telpai, tu tiec ievainots," par jauno pieredzi stāstīja Mikijs Rurks.

Ar boksu Rurkam ir senas attiecības — kopš tīņa gadiem, kad Maiami viņš cītīgi apguva pašaizsardzības paņēmienus. Savu pirmo boksa maču Rurks esot uzvarējis jau 12 gadu vecumā. Viņš turpināja intensīvi trenēties. Floridā, pievienojies policijas atlētu līgas boksa programmai, cīnījās ringā, taču 20 gadu vecumā saņēma siltu ārstu ieteikumu — mest boksu pie malas.

Atšķirībā no Rendija filmā Cīkstonis, kas prasīties prasās pēc biogrāfisku un dramatisku paralēļu vilkšanas ar paša Rurka pieredzi un dzīvi, Rurkam ārstu padoms nāca īstajā laikā. Divdesmit gadu vecumā pārprofilēšanās nav pamats traģēdijai — filmā Rendijam tā ir traģēdija. Nu, kuru reslinga stāru pēc infarkta un aizlieguma nodarboties ar sportu darīs laimīgu salātiņu iesvēršana un desas griešana Rimi analogā lielveikalā? Smiekli nāk! Bodi ar laiku gribas vienkārši izdemolēt un izsvaidīt pa malu malām kašķīgās kundzītes, kundītes.

SEKSA SIMBOLS

70.gadu sākumā divdesmit gadu vecais Mikijs Rurks bija pietiekami apdāvināts un vīrišķīgi pievilcīgs, lai tiktu pamanīts Holivudā. Viens no viņa pirmajiem darbiņiem ir epizodiska loma Stīvena Spīlberga filmā 1941. Šajā laikā Rurks aktīvi filmējās TV seriālos, tuvodamies savas karjeras virsotnei — 80.gadiem. Erotiski atbrīvotā un vitālā filma 9 ½ nedēļas ar Kimu Beisingeri Rurkam sagādāja sekssimbola statusu. Tā sasniedza arī tolaik padsavienības teritorijā mītošos — nelegālo viģiku un nakts seansu ēras laikā Mikijs un Kima bija topā. Kaut starp abām Holivudas "karstajām miesām" nekāda īpaša harmonija nevaldīja — tikai ekrāna kaisle plašam skatītāju patēriņam. Interneta plašumos klejo kāds kodīgs Beisingeres izteiciens par Mikiju kā "cilvēku — pelnutrauku".

Venēcijā, vaicāts, vai saticis savu cīņu biedri 80.gadu inteliģentās erotikas druvā, kura arī šajā Venēcijas festivālā demonstrēja aktierisku pašplosīšanos (Kimas Beisingeres spēlētā sieviete filmā Degošais līdzenums ir vēža slimniece, pašas meitas slepkavības upuris), Rurks no rupjībām izvairījās. No dažādi traktējamas daudznozīmības gan ne. "Sen neesmu saticis Beisingeres kundzi, neesmu redzējis 20 gadus, taču uz bildēm viņa joprojām izskatās… Nu, labi, citu reizi..." indīgi aprāvās Rurks.

Skarbs, brutāls, vīrišķīgi nevīžīgs dumpinieks — tāds ir Rurka 80.gadu varonis, ko viņš itin sekmīgi variēja filmās 9 1/2 nedēļas, Eņģeļa sirds, Drakona gads u.c., sadarbodamies ar sava laika spicākajiem režijas profesionāļiem Oliveru Stounu, Alanu Pārkeru u.c.

Lielākā problēma, no kā labi draugi brīdinājuši režisoru Darenu Aronofski, padzirdot par viņa nodomiem filmēt Mikiju Rurku Cīkstonī, — Rurka varoni būs neiespējami padarīt simpātisku. "Jūs tā spriežat, jo nekad neesat tikušies ar Rurku," saviem labvēļiem esot teicis Aronofskis. Ticat vai ne — viņš nekad agrāk neesot saticis tik jauku un sirsnīgu cilvēku kā Mikijs, kura būtība esot "kā trausla oliņa"! "Mikijam bija ļoti garš mājupceļš..." turpina Aronofskis."15 gadu!" iestarpina Mikijs Rurks.

"Taču apbrīnojami, ka viņa meistarība nav zudusi. Iepazinos ar viņu un sajutos kā saldumu veikalā, sajutu tās smaržas un garšas, ko varētu izdabūt no Mikija, un nevarēju vien sagaidīt brīdi, kad sāksim strādāt kopā," Venēcijā sajūsminājās jauneklīgais Aronofskis. Dvēseles kā trauslas oliņas tēlu tik tiešām grūti saistīt ar skarbo, plecīgo Mikiju Rurku, kura sejā jaušamas sūras pieredzes pēdas un kura biogrāfijā vīd ne viens vien aresta fakts par brutālu uzvedību un miesas bojājumu nodarīšanu.

DĒMONU VAJĀTAIS

Kādi dēmoni viņu vajājuši, kas bija par iemeslu, lai Rurks 90.gadu sākumā atmestu ar roku visam, ko bija paveicis Holivudā, droši vien publiskās grēksūdzēs netiks atklāts. Dati liecina, ka šajā laikā Rurks mēģinājis atgriezties boksā un metis pie malas aktiera karjeru, jo neesot izjutis ne drupatu cieņas pret sevi kā aktieri. Tomēr profesionālajā boksā Rurks — vairs ne pirmajā jaunībā — nespēja sasniegt un īstenot savu ambīciju līmeni. Viņa uzvaras bija nenozīmīgas, un no sporta viņš bija spiests aiziet.

Rurka filmogrāfijā šādi tādi ieraksti ir arī 90.gados, taču tās ir nebūtiskas lomas. Teju pirmais, kas jaunajā tūkstošgadē atcerējās Mikiju Rurku, bija režisors Roberts Rodrigess, kurš no sava drauga Tarantīno aizguvis vēlmi publiski reanimēt "piemirsto zvaigžņu" karjeras (atcerieties Džonu Travoltu K.Tarantīno Lubenē!). Viņš piedāvāja Rurkam lomu stilīgajā komiksa ekranizācijā Grēku pilsēta. Filmā Rurks ir teju neatpazīstams, taču pamanāms. Sekoja sīka lomiņa trillerī Domino (kopā ar Keiru Naitliju), taču Rurks joprojām bija aizmirsts un margināls.

"Grēku pilsēta bija pirmā zīme, ka jūs vēlaties atgriezties? Cīkstonis ir triumfāla atgriešanās. Ko jums pašam tā nozīmē?" šādu jautājumu Mikijam Rurkam uzdeva Venēcijā.

Rurks aizdomājas: "Atgriešanās… Daudzi lieto šo vārdu, runājot par filmu Cīkstonis. Tam ir tik daudz nozīmju — tu vari atgriezties no kara ar zaudētām kājām. Tu vari atgriezties no vakariņām, kurās būsi apēdis šķiņķmaizīti, tu vari atgriezties no vēl kaut kurienes… No kurienes es esmu atgriezies, zinās vien mans suns," drūmi nosmej Rurks, kurš tomēr negrasās publiski iztirzāt savu dēmonu grimases. Tās lai paliek viņa suņa nakts murgos.

Tad sakiet, Mikij, vai filmas Cīkstonis baigais stāsts — par novecošanu, nespēju vairs būt savā profesijā — ir apzināti personisks, vai tas ir kniebiens izklaides industrijai, kas izmanto un aizsviež? Un kā, jūs, Mikij, sadzīvojāt ar sava varoņa reslinga cīkstoņa Rendija vientulību? Viņam tik vien to dzīvo dvēselīšu apkārt kā pusmūža striptīzdejotāja, kura nevar izšķirties starp pienākumu (ar kluba apmeklētājiem nekādu attiecību!) un cilvēciskām simpātijām pret Rendiju?

"Ar vientulību man nav problēmu. Pats gadiem ilgi tā esmu dzīvojis un juties. Kas attiecas uz biznesu — vai tas būtu reslings, balets vai sports —, zinu, kas notiek ar profesionāliem sportistiem, arī baletdejotājiem, kad tie sasniedz vecumu, kad vairs nevari uzstāties tādā līmenī kā agrāk. Kad visu mūžu trenējies sportā, atnāk diena, kad kāds — parasti ne tu pats, bet kāds cits — norāda, ka tev ir laiks iet, pazust. Un parasti jau nav kur iet. Sapratāt mani? Ja?" noskalda Rurks.

Viņa rupekļa tēls gan ieplaisā, kad kāda žurnāliste, autogrāfu medniece, sirsnīgi apraudas par viņas mīļā Mikija spožo atgriešanos. "Būs jau labi. Tā ir mana mīļākā filma un labākā loma," kaunīgi nosaka Rurks, dodoties prom no jūsmīgo žurnālistu bara.

"Ir sāpīgi atzīt, ka tu nevari darīt to, ko kādreiz varēji," nosaka Rurks. "Es būtu gribējis filmēties Cīkstonī pirms 20 gadiem. Daudzi no reslinga cīkstoņiem ir invalīdi, viņi nevar paiet, pastaigāt. Šī nodarbošanās sašķaida kaulus, dzīslas. Lūk, arī iemesls, kāpēc mūsu filma ir tik fiziska, būtībā tas ir dokuments, nevis glamūrs. Tas ir stāsts par puišiem, kas 40 un 50 gadu vecumā nonāk invalīdu krēslā."

Par Mikiju Rurku tomēr būtu stāstāms cits stāsts, viņš joprojām ir labā fiziskā formā, jo cilvēks, kurš tādā nav, nevarētu izcīnīt visas asiņainās cīņas, kas risinās filmā. Šī pieredze viņam ir devusi arī personisku atklāsmi, kaut vai atziņu, ka ģimene ir vērtība. To ir pazaudējis gan Rendijs filmā, gan arī Mikijs dzīvē. Oficiāli viņš bijis precējies divas reizes, arī ar savu ekrāna partneri Keriju Otisu vēl vienā erotiskā 80.gadu grāvējā Mežonīgā orhideja. Viņu attiecības savulaik veidoja ziņu virsrakstus — sekss filmēšanas laukumā, skandāli, šķiršanās un salabšana.

"Vai es Rendijā redzu paralēles ar savu dzīvi?" jautājumu precizē Rurks. "Tas ir puisis, kas dzīvo treilerā, kuru sieva ir pametusi, kura meita ir narkomāne. Viņš ir sapņotājs, kurš dzīvo kā mēsls. Jā, es varu vilkt paralēles ar savu dzīvi, ar to, ko es pats izdarīju ar savējo pirms daudziem gadiem. Es ilgi biju bez darba. Tagad esmu pārliecināts, ka nav labākas lomas dzīvē kā būt labam vīram, citādi var nākties nemitīgi kaunēties un nožēlot. Tā ir stulba sajūta, turklāt nevienu jau tu nevari vainot, tikai pats sevi. Jā, Rendijs, nabags, ir mēsls…" nosaka Rurks. Visticamāk, viņš neapvainotos, ja kāds pavaicātu — un jūs?

 

Zagļu medības

Pirmizrāde Latvijā
16-02-2018
Lasīt vairāk

Ledus

Pirmizrāde Latvijā
16-02-2018
Lasīt vairāk

Naidnieki

Pirmizrāde Latvijā
02-02-2018
Lasīt vairāk

Selfijs

Pirmizrāde Latvijā
02-02-2018
Lasīt vairāk
Vispopulārākais

Kavalērija

Pirmizrāde Latvijā
26-01-2018
Lasīt vairāk

Slepenie dokumenti

Pirmizrāde Latvijā
26-01-2018
Lasīt vairāk

Kukaiņu slepenā dzīve

Pirmizrāde Latvijā
19-01-2018
Lasīt vairāk

Sauc mani savā vārdā

Pirmizrāde Latvijā
19-01-2018
Lasīt vairāk

Cilvēks vilcienā

Pirmizrāde Latvijā
12-01-2018
Lasīt vairāk

Astrāls: Pēdējā atslēga

Pirmizrāde Latvijā
05-01-2018
Lasīt vairāk

Visa pasaules nauda

Pirmizrāde Latvijā
29-12-2017
Lasīt vairāk
06-02-2018

Konstantīns Habenskis iespaidīgā trillerī

Aizvadītajā nedēļas nogalē Latvijas kinoteātros veiksmīgi startēja iespaidīgs Krievijas trilleris “Selfijs” (“Селфи“), ar Latvijā atzinību guvušo aktieri Konstantīnu Habenski galvenajā lomā. Trilleris  “Selfijs” ir veidots pēc Sergeja Minajeva bestsellera motīviem un tā režisors ir Nikolajs Homeri...
Lasīt vairāk
25-01-2018

Latvijas un sabiedroto karavīri apmeklēs filmas “Kavalērija” pirmizrādi

Piektdien, 26.janvārī, Nacionālo bruņoto spēku karavīri kopā ar NATO paplašinātās klātbūtnes kaujas grupas karavīriem un ASV operācijas “Atlantic Resolve” karavīriem apmeklēs filmas “Kavalērija” (12 Strong) pirmizrādi kinoteātrī “Forum Cinemas”. Sākot no plkst.18:00, Latvijas un sabiedroto karavīri d...
Lasīt vairāk
25-01-2018

Kinoteātros jaunākā Stīvena Spīlberga filma

Šonedēļ pirmizrādi Latvijas kinoteātros piedzīvos Holivudas ietekmīgākā režisora Stīvena Spīlberga jaunākais veikums – biogrāfiskā drāma “Slepenie dokumenti” (“Post”) ar Merilu Strīpu un Tomu Henku galvenajās lomās. Scenārijs filmai “Slepenie dokumenti” ir veidots balstoties uz patiesiem notikumi...
Lasīt vairāk
17-01-2018

Kinoteātros sezonas skaistākā un pārsteidzošākā drāma

Šonedēļ pirmizrādi Latvijas kinoteātros piedzīvos prestižos kinofestivālos iemīļotā itāļu režisora Lukas Gvadanjīno jaunākā filma “Sauc mani savā vārdā” (“Call Me by Your Name”). Tā pasaulē jau paguvusi izpelnīties skatītāju un kinokritiķu atzinību. Piemēram, Ņujorkas filmu festivālā publika pēc seansa, stāvot kājās,...
Lasīt vairāk
17-01-2018

Pirmizrāde daudzsološai animācijas filmai

Jau šajā piektdienā, 19. janvārī, Latvijas kinoteātros pirmizrādi piedzīvos visu ģimeni uzrunājoša animācijas filma “Kukaiņu slepenā dzīve” (“Drôles de Petites Bêtes”). Tās scenārija pamatā ir populāra franču-dāņu bērnu rakstnieka un ilustratora Antona Kringsa grāmatas par aizraujošiem notik...
Lasīt vairāk
10-01-2018

Pirmizrāde nervus kutinošai šausmu filmai

Šonedēļ pirmizrādi Latvijas kinoteātros piedzīvo pirmizrādi nervus kutinoša šausmu filma visiem rēgu faniem – “Astrāls: Pēdējā atstlēga” (Insidious: The Last Key), kas ir ceturtais stāsts šausmu filmu sērijā. Stāsta centrālā varone ir Elīza, parapsiholoģe ar daudzu gadu pieredzi, kura tiek uzaicināt...
Lasīt vairāk
06-12-2017

Nebijis notikums Holivudā

Filmas “Visa pasaules nauda” (All the money in the world) uzņemšanas fināla taisnē tiek aizvietots vienas no galvenās lomas - Žana Pola Getija atveidotājiem, aktieris Kevins Speisijs. Režisors Ridlijs Skots un filmas veidotāji (Scott Free Productions un Imperative Entertainment) pieņēma visai sarežģito lēmumo – pārfilmē...
Lasīt vairāk
29-11-2017

Betmens cīnās Skrundas militārajā pilsētā

Latvijas kinoteātros joprojām var skatīt asa sižeta piedzīvojumu filmu “Taisnības līga” (“Justice league”), kurā redzamas ainas no Latvijas. Holivudas supervaroņu filmas uzņemšanas grupas pārstāvji ir izvēlējušies Skrundas militāro pilsētiņu par vienu no prototipiem episkai kaujas ainai. Ideju lokācijai ir ...
Lasīt vairāk
29-11-2017

Lācēns Padingtons atgriežas uz lielajiem ekrāniem

Šonedēļ pirmizrādi Latvijas kinoteātros piedzīvos sirsnīga un jautra komēdija visai ģimenei “Lācēna Padingtona piedzīvojumi 2” (Paddington 2). Šoreiz filmiņas galvenais varonis – animētais lācēns Padingtons, dosies pa pēdām kādam meistarīgam zaglim. Pēc notikumiem pirmajā filmas daļā „Lācēna Padingtona pied...
Lasīt vairāk
14-11-2017

Bleika Laivlija pārsteidz jutekliskā trillerī

Aktrises Bleikas Laivlijas talanta cienītāji šo nedēļu jau ir iezīmējuši kā īpašu savos plānotājos. Piektdien, 17. novembrī, Latvijas kinoteātros sāks rādīt viņas jaunāko veikumu – spriedzes un jutekliskuma pilno trilleri “Es redzu vienīgi tevi” (“All I See Is You”). Filma ”Es redzu vienī...
Lasīt vairāk
09-11-2017

Pirmizrāde drāmai par īpašu ugunsdzēsēju vienību

Šonedēļ pirmizrādi Latvijas kinoteātros piedzīvo pasaulē vadošo kinokritiķu atzinīgi novērtētā drāma “Tikai drosmīgie” (“Only the Brave”). Tas ir uz patiesiem notikumiem balstīts kino stāsts par īpaši apmācītu ugunsdzēsēju vienību, kura 2013. gada vasarā cīnījās ar postošu savvaļas ugunsgrēku, ka...
Lasīt vairāk
03-11-2017

Matilde, Nikolajs un neizskaidrojamā krievu dvēsele

Alekseja Učiķeļa režisētā "Matilde" ir viena no pēdējo gadu gaidītākajām un vienlaikus arī skandalozākajām kinofilmām Krievijā. Tā ir veltīta Krievijas vēsturē pretrunīgi vērtētai personībai – Krievijas impērijas pēdējam caram Nikolajam II (1868–1918) – un viņa dēkai ar baletdejotāju Matildi Kšesinsku (1872&ndash...
Lasīt vairāk
18-10-2017

Pirmizrāde mēneša vērienīgākajam trillerim

Šonedēļ Latvijas kinoteātros sāks rādīt vērienīgu katastrofu trilleri “Supervētra” (“Geostorm”). Tajā galvenās lomas atveido aktieri Džerards Batlers, Džims Stērdžess,  Ebija Korniša, Eds Heriss un Endijs Garsija. Trilleris “Supervētra” vēsta par spriedzes pilniem notikumiem pēc tam, kad pa...
Lasīt vairāk
06-10-2017

Harisons Fords atgriežas kulta trillera turpinājumā

Šonedēļ pirmizrādi Latvijas kinoteātros piedzīvo pasaulē vadošo kinokritiķu atzinīgi novērtētais trilleris “Pa asmeni skrejošais 2049” (“Blade Runner 2049”). Tas ir spraigs turpinājums 1982. gadā tapušajam zinātniskās fantastikas trillerim “Pa asmeni skrejošais” (“Blade R...
Lasīt vairāk
06-10-2017

Džeiks Džilenhols ilgojas pēc pārmaiņām privātajā dzīvē

Džeiks Džilenhols, kurš pasaulē vadošo kinokritiķu vidū tiek uzskatīts par vienu no savas paaudzes labākajiem amerikāņu aktieriem, popularizējot savu jaunāko filmu “Stiprāks” (“Stronger”), intervijās atklāj aizvien personīgākus faktus par sevi. Tā nesen sarunā ar ietekmīgo dzīvesstila žurnālu “People&...
Lasīt vairāk
22-09-2017

Pirmizrāde jaunai Lego animācijas filmai

Šo piektdien, 22. septembrī, Latvijas kinoteātros sāks demonstrēt aizraujošu animācijas filmu visai ģimenei “Lego Ninjago filma” (“The Lego Ninjago Movie”). Tas jau ir trešais leģendārās kino kompānijas “Warner Bros.” radītais stāsts, kurā filmas varoņi līdz precīzākajai niansei iemieso visf...
Lasīt vairāk
31-08-2017

Pirmizrāde mēneša daudzsološākai melodrāmai

Šo piektdien, 1. septembrī, Latvijas kinoteātros sāks demonstrēt godalgotā britu režisora Džastina Čedvika un pasaulslavenā čehu izcelsmes britu scenārista Toma Stoparda radīto vēsturisko melodrāmu “Tulpju drudzis” (“Tulip Fever”). Aizkadra zvaigžņu komandai vērienīgo stāstu par liktenīgām kaislībām 17. gadsimta Amst...
Lasīt vairāk
21-08-2017

Kinoteātros pirmizrāde animācijas filmai par emodži pasauli

Šonedēļ Latvijas kinoteātros sāks izrādīt vienu no intriģējošākajiem šīs vasaras kino projektiem. Animācijas stāsts visai ģimenei “Emodži filma” (“The Emoji Movie”) ļauj nokļūt mūsdienās tik aktuālajā emodži jeb emocijzīmju zemē, kas, kā izrādās, ir neticami krāšņa un spraigiem notikumiem pilna. ...
Lasīt vairāk
17-08-2017

Dziedātāja Gļukoza debitē kino

Jau šonedēļ Latvijas kinoteātros būs skatāma daudzsološā krievu komēdija “Vieglas uzvedības vecmāmiņa” (“Бабушка легкого поведения”). Tajā kā aktrise debitē populārā dziedātāja Gļukoza. Viņas partneris filmā ir veiksmīgais komiķis un aktieris Aleksandrs Reva. Komēdija “Vieglas uzvedības vecmāmiņa&rdqu...
Lasīt vairāk
11-08-2017

Kinoteātros pirmizrāde biogrāfiskai drāmai

Šonedēļ Latvijas kinoteātros sāks rādīt biogrāfisku drāmu “Stikla pils” (“The Glass Castle”). Tas ir aizkustinošs stāsts par ģimeni, kas dzīvo ārpus ierastajiem rāmjiem, un beznosacījuma mīlestību pāri visam.  Stāsts vēsta par ģimeni, kurā Dženeta Volsa uzaug kopā ar brāli un abām māsām. Vecāku ekscent...
Lasīt vairāk
08-08-2017

Kinoteātros pirmizrāde filmai par dēmonisko lelli Anabellu

Šonedēļ Latvijas kinoteātros sāks rādīt šausmu filmu “Anabella 2: Radīšana” (“Annabelle: Creation”). Kinokritiķi spriedzes pilno mistēriju trilleri jau ir paguvuši uzslavēt par iztēli rosinošo atmosfēru, mākslinieciski niansēto scenogrāfiju un psiholoģiski saistošajiem aktierdarbiem...
Lasīt vairāk
08-08-2017

Beidzot sagaidīts leģendāra Stīvena Kinga romānu cikla ekranizējums

Jau šajā nedēļā Latvijas kinoteātros sāks rādīt kulta rakstnieka Stīvena Kinga vairāk nekā trīsdesmit gadu garumā tapušā fantāzijas romānu cikla ekranizējumu “Tumšais tornis” (“Dark Tower”). Ambiciozajā kino projektā, kura saturisko kodolu veido astoņas grāmatas un kura uzņemšana izmaksāja vismaz...
Lasīt vairāk
14-07-2017

Pirmizrāde vasaras vērienīgākajai supervaroņu filmai

Šajā piektdienā, 14. jūlijā, Latvijas kinoteātros sāks demonstrēt šīs vasaras vērienīgāko supervaroņu filmu “Zirnekļcilvēks: Atgriešanās mājās” (“Spiderman: Homecoming”). Tajā vienu no galvenajām lomām - leģendāro supervaroni Dzelzs Vīrs - atveido Holivudas raksturlomu meistars Roberts Daunijs juniors. ...
Lasīt vairāk
12-07-2017

Uz lielakiem ekrāniem izjusti veidots Eiropas kino

Šo piektdien, 14. jūlijā, Latvijas kinoteātros sāks demonstrēt īstu baudījumu skaista Eiropas kino cienītājiem. Franču godalgotā kinematogrāfista Sedrika Klapiša jaunākais darbs “Vīns un vējš” (“Back To Burgundy”) jau paguvis izpelnīties gan skatītāju, gan profesionālu kritiķu atzinību. Kino gardēžu ...
Lasīt vairāk
12-07-2017

Skārleta Johansone sajūsmina ar sev neierastu lomu

Šīs nedēļas lielākais jaunums Latvijas kinoteātros ir melnā komēdija “Mežonīgā naksniņa” (“Rough Night”). Tajā veiksmīgi caur smieklīgo un absurdo lavierē viena no mūsdienu populārākajām Holivudas aktrisēm Skārleta Johansone. Komēdija “Mežonīgā naksniņa” ir stāsts par piecām amizantām draudzenēm, kuras...
Lasīt vairāk
07-06-2017

Filmas "BRĪNUMSIEVIETE" konkurss

Forum Cinemas kopā ar ACME Film aicina piedalīties konkursā - atrodi visas īpašības, kas raksturīgas Brīnumsievietei, un laimē kādu no piecām Funko Pop! vinila figūrām, kas izlaistas par godu filmai "Brīnumsieviete". Konkurss noslēgsies un pieci veiksminieki (tiks izlozēti no tiem dalībniekiem, k...
Lasīt vairāk
05-06-2017

“Brīnumsieviete” tās radītājiem izmaksāja 120 miljonus

Latvijas kinoteātros ir skatāma vērienīgā fantastikas filma “Brīnumsieviete” (“Wonder Woman”). Šis krāšņā kino stāstā pārvērstais leģendārais komikss ir Holivudas industrijas atgriešanās pie sievietēm supervaronēm kā centrālā tēla pēc 12 gadu ilgas pauzes. Filma “Brīnumsieviete” vēsta par...
Lasīt vairāk
25-05-2017

Džūdam Lovam iejusties kino tēlos palīdz īpašas smaržas

Šobrīd viena no skatītākajām filmām Latvijas kinoteātros ir kulta režisora Gaja Ričija piedzīvojumu drāma “Karalis Arturs. Leģenda par zobenu” (“King Arthur: Legend of the Sword”). Tā otro nedēļu stabili ierindojas starp apmeklējumu līderiem un atspoguļo krāšņu, mūsdienīgu un aizraujošu versiju par teik...
Lasīt vairāk
23-05-2017

Emma Vatsone un Toms Henkss satiekas psiholoģiskā trillerī

Jau šajā nedēļas nogalē Latvijas kinoteātros sāk rādīt daudzsološo psiholoģisko trilleri “Sfēra” (“The Circle”). Tajā galvenās lomas atveido vieni no šī brīža izcilākajiem kinoaktieriem  - Emma Vatsone un Toms Henkss. Psiholoģiskais trilleris “Sfēra” vēsta par ambiciozo Meju, kura ti...
Lasīt vairāk
02-05-2017

Pirmizrāde pavasara daudzsološākajai komēdijai

Šonedēļ pirmizrādi Latvijas kinoteātros piedzīvo viens no šī pavasara gaidītākajiem jaunumiem - asprātīgā igauņu komēdija “Ātrie igauņu puiši” (“Sangarid”). Tā Igaunijā jau ir izpelnījusies ovācijas un atzinību gan kritiķu, gan skatītāju vidū, kā arī kļuvusi par vienu no skatītākajām filmām Igaunijas ki...
Lasīt vairāk