Lasi interviju ar Mikiju Rurku
06-01-2009

Lasi interviju ar Mikiju Rurku

Rīgas kinoteātros šonedēļ sāksim demonstrēt filmu "Cīkstonis". Filma ar Mikiju Rurku titullomā izpelnījās 2008.gada Venēcijas kinofestivāla žūrijas un kritiķu sajūsmu. Filma saņēma galveno balvu - "Zelta lauvu", bet Mikijam Rurkam kritiķi prognozē "Oskara" nomināciju.

"Cīkstonis" nominēts "Zelta globusam" trīs kategorijās: Rurks nominēts kā labākais aktieris drāmā, Marisa Tomei - labākā aktrise otrā plāna lomā drāmā, un Brūsa Springstīna dziesma filmai nominēta balvai labākās oriģinālās dziesmas kategorijā.

Filmas anotācija

Lasi Venēcijas kinofestivālā tapušo Ditas Rietumas ("Diena") interviju ar Mikiju Rurku.

Mikijs Rurks. Viņa suņa nakts murgi

80.gadu kinozvaigznes Mikija Rurka atgriešanās ar filmu Cīkstonis atgādina publisku grēksūdzi

Kāds viņš izskatās, šausmas! — tik vētrainu reakciju uz Venēcijas kinofestivāla galvenās balvas ieguvēju — filmu Cīkstonis nebiju dzirdējusi. Kaismīgās reakcijas objekts nebija pati filma, bet gan tās galvenais varonis — cīkstoņa lomas tēlotājs Mikijs Rurks. Mans pravietojums, ka no Venēcijas kinofestivāla Rurks aizbrauks ar labākā aktiera balvu kabatā, neīstenojās, taču filmas novērtējums izrādījās augstāks, nekā varēja cerēt: spārnoto Venēcijas lauvu pirms nedēļas svinīgajā apbalvošanas ceremonijā čubināja un glāstīja gan Mikijs Rurks, gan filmas režisors Darens Aronofskis. Pelnīti!

Mikijam Rurkam no šī dzīvnieka pienākas daudz vairāk nekā tikai spārni vai aste! Taču ne jau zeltītajā figūriņā slēpjas sāls, bet tajā patikā, ar kādu Rurks izbaudīja savu triumfa brīdi. Zina puisis, ka bijis lielisks! Zina, ka nospēlējis, iespējams, sava mūža spēcīgāko lomu, kas prasījusi traģisku, fizioloģiski pārcilvēcisku piepūli un tajā pašā laikā emocionālu trauslumu. Būtisku, jo ļoti personisku. Rurka karjera, paša vārdiem runājot, sen bija "galīgās auzās".

Rurks mīl skarbus, rupjus izteicienus. It kā komplimentāri f**k un b***h Venēcijā žurnālistu klātbūtnē tika adresēti gan kolēģiem, gan režisoram Aronofskim, kurš ar Mikiju Rurku šajā filmā ir paveicis brīnums.

PIEREDZĒJIS BOKSERIS

Cīkstonis ir stāsts par profesionālu reslinga cīkstoni Rendiju ap gadiem piecdesmit, Mikija Rurka (aktierim 16.septembrī palika 52 gadi) vienaudzi, kuram nekā daudz bez profesionālā sporta nav. Viņš dzīvo apskretušā treilerā, priecājas par divdesmit gadu veciem avīžu izgriezumiem, kas veltīti tolaik jauneklīgā Rendija zvaigžņu brīžiem, un joprojām pelna maizi ar reslingu — brutālu, fiziski ārdošu cīņas "sportu". Satiekas divi muskuļoti, solārijā nobrūnināti tēvaiņi spīdīgās, pieguļošās biksēs boksa ringam līdzīgā laukumā un, sajūsmā brēcošā pūļa uzkurināti, viens otru galē nost — kauliem brakšķot, miesai žļerkstot, asinīm šķīstot.

Tas vien, kā ir nofilmētas Rendija cīņu ainas, ir satriecoša pieredze. Jāatzīstas, trakākos brīžos acis pašas miedzās ciet, atsakoties skatīties, kā pieauguši tēvaiņi viens otram pie dzīvas miesas ar papīršuvēju kniedē klāt banknotes un satrakota dzīvnieka neprātā dauza pretinieka galvu. Kaut ar reslingu viss neesot tik vienkārši — tā vēsturiskās saknes meklējamas cirkā, frīkšovos, un tā esot sena profesija.

"Es nekad īpaši neesmu cienījis reslingu, mana sportiskā pieredze ir bokss, tālab reslingu vienmēr esmu vērtējis mazliet nicīgi, kā izklaidi, vienmēr esmu skatījies uz šiem sportistiem no augšas," Venēcijā stāstīja Mikijs Rurks, atgādinot, ka viņš ir bijis ne tikai 80.gadu spilgta Holivudas zvaigzne, bet arī profesionāls bokseris. "Visa mana uzpūtība beidzās, kad Darens (režisors Aronofskis) mani aizdzina uz reslinga skolu, kur es divus mēnešus biju spiests cītīgi trenēties. Tad gan es sāku cienīt šos puišus. Reslingā ir daudz iestudējuma elementu, savādas cīņu horeogrāfijas, taču, ja 265 pudus smags vīrs sviež tevi pa gaisu pāri visai telpai, tu tiec ievainots," par jauno pieredzi stāstīja Mikijs Rurks.

Ar boksu Rurkam ir senas attiecības — kopš tīņa gadiem, kad Maiami viņš cītīgi apguva pašaizsardzības paņēmienus. Savu pirmo boksa maču Rurks esot uzvarējis jau 12 gadu vecumā. Viņš turpināja intensīvi trenēties. Floridā, pievienojies policijas atlētu līgas boksa programmai, cīnījās ringā, taču 20 gadu vecumā saņēma siltu ārstu ieteikumu — mest boksu pie malas.

Atšķirībā no Rendija filmā Cīkstonis, kas prasīties prasās pēc biogrāfisku un dramatisku paralēļu vilkšanas ar paša Rurka pieredzi un dzīvi, Rurkam ārstu padoms nāca īstajā laikā. Divdesmit gadu vecumā pārprofilēšanās nav pamats traģēdijai — filmā Rendijam tā ir traģēdija. Nu, kuru reslinga stāru pēc infarkta un aizlieguma nodarboties ar sportu darīs laimīgu salātiņu iesvēršana un desas griešana Rimi analogā lielveikalā? Smiekli nāk! Bodi ar laiku gribas vienkārši izdemolēt un izsvaidīt pa malu malām kašķīgās kundzītes, kundītes.

SEKSA SIMBOLS

70.gadu sākumā divdesmit gadu vecais Mikijs Rurks bija pietiekami apdāvināts un vīrišķīgi pievilcīgs, lai tiktu pamanīts Holivudā. Viens no viņa pirmajiem darbiņiem ir epizodiska loma Stīvena Spīlberga filmā 1941. Šajā laikā Rurks aktīvi filmējās TV seriālos, tuvodamies savas karjeras virsotnei — 80.gadiem. Erotiski atbrīvotā un vitālā filma 9 ½ nedēļas ar Kimu Beisingeri Rurkam sagādāja sekssimbola statusu. Tā sasniedza arī tolaik padsavienības teritorijā mītošos — nelegālo viģiku un nakts seansu ēras laikā Mikijs un Kima bija topā. Kaut starp abām Holivudas "karstajām miesām" nekāda īpaša harmonija nevaldīja — tikai ekrāna kaisle plašam skatītāju patēriņam. Interneta plašumos klejo kāds kodīgs Beisingeres izteiciens par Mikiju kā "cilvēku — pelnutrauku".

Venēcijā, vaicāts, vai saticis savu cīņu biedri 80.gadu inteliģentās erotikas druvā, kura arī šajā Venēcijas festivālā demonstrēja aktierisku pašplosīšanos (Kimas Beisingeres spēlētā sieviete filmā Degošais līdzenums ir vēža slimniece, pašas meitas slepkavības upuris), Rurks no rupjībām izvairījās. No dažādi traktējamas daudznozīmības gan ne. "Sen neesmu saticis Beisingeres kundzi, neesmu redzējis 20 gadus, taču uz bildēm viņa joprojām izskatās… Nu, labi, citu reizi..." indīgi aprāvās Rurks.

Skarbs, brutāls, vīrišķīgi nevīžīgs dumpinieks — tāds ir Rurka 80.gadu varonis, ko viņš itin sekmīgi variēja filmās 9 1/2 nedēļas, Eņģeļa sirds, Drakona gads u.c., sadarbodamies ar sava laika spicākajiem režijas profesionāļiem Oliveru Stounu, Alanu Pārkeru u.c.

Lielākā problēma, no kā labi draugi brīdinājuši režisoru Darenu Aronofski, padzirdot par viņa nodomiem filmēt Mikiju Rurku Cīkstonī, — Rurka varoni būs neiespējami padarīt simpātisku. "Jūs tā spriežat, jo nekad neesat tikušies ar Rurku," saviem labvēļiem esot teicis Aronofskis. Ticat vai ne — viņš nekad agrāk neesot saticis tik jauku un sirsnīgu cilvēku kā Mikijs, kura būtība esot "kā trausla oliņa"! "Mikijam bija ļoti garš mājupceļš..." turpina Aronofskis."15 gadu!" iestarpina Mikijs Rurks.

"Taču apbrīnojami, ka viņa meistarība nav zudusi. Iepazinos ar viņu un sajutos kā saldumu veikalā, sajutu tās smaržas un garšas, ko varētu izdabūt no Mikija, un nevarēju vien sagaidīt brīdi, kad sāksim strādāt kopā," Venēcijā sajūsminājās jauneklīgais Aronofskis. Dvēseles kā trauslas oliņas tēlu tik tiešām grūti saistīt ar skarbo, plecīgo Mikiju Rurku, kura sejā jaušamas sūras pieredzes pēdas un kura biogrāfijā vīd ne viens vien aresta fakts par brutālu uzvedību un miesas bojājumu nodarīšanu.

DĒMONU VAJĀTAIS

Kādi dēmoni viņu vajājuši, kas bija par iemeslu, lai Rurks 90.gadu sākumā atmestu ar roku visam, ko bija paveicis Holivudā, droši vien publiskās grēksūdzēs netiks atklāts. Dati liecina, ka šajā laikā Rurks mēģinājis atgriezties boksā un metis pie malas aktiera karjeru, jo neesot izjutis ne drupatu cieņas pret sevi kā aktieri. Tomēr profesionālajā boksā Rurks — vairs ne pirmajā jaunībā — nespēja sasniegt un īstenot savu ambīciju līmeni. Viņa uzvaras bija nenozīmīgas, un no sporta viņš bija spiests aiziet.

Rurka filmogrāfijā šādi tādi ieraksti ir arī 90.gados, taču tās ir nebūtiskas lomas. Teju pirmais, kas jaunajā tūkstošgadē atcerējās Mikiju Rurku, bija režisors Roberts Rodrigess, kurš no sava drauga Tarantīno aizguvis vēlmi publiski reanimēt "piemirsto zvaigžņu" karjeras (atcerieties Džonu Travoltu K.Tarantīno Lubenē!). Viņš piedāvāja Rurkam lomu stilīgajā komiksa ekranizācijā Grēku pilsēta. Filmā Rurks ir teju neatpazīstams, taču pamanāms. Sekoja sīka lomiņa trillerī Domino (kopā ar Keiru Naitliju), taču Rurks joprojām bija aizmirsts un margināls.

"Grēku pilsēta bija pirmā zīme, ka jūs vēlaties atgriezties? Cīkstonis ir triumfāla atgriešanās. Ko jums pašam tā nozīmē?" šādu jautājumu Mikijam Rurkam uzdeva Venēcijā.

Rurks aizdomājas: "Atgriešanās… Daudzi lieto šo vārdu, runājot par filmu Cīkstonis. Tam ir tik daudz nozīmju — tu vari atgriezties no kara ar zaudētām kājām. Tu vari atgriezties no vakariņām, kurās būsi apēdis šķiņķmaizīti, tu vari atgriezties no vēl kaut kurienes… No kurienes es esmu atgriezies, zinās vien mans suns," drūmi nosmej Rurks, kurš tomēr negrasās publiski iztirzāt savu dēmonu grimases. Tās lai paliek viņa suņa nakts murgos.

Tad sakiet, Mikij, vai filmas Cīkstonis baigais stāsts — par novecošanu, nespēju vairs būt savā profesijā — ir apzināti personisks, vai tas ir kniebiens izklaides industrijai, kas izmanto un aizsviež? Un kā, jūs, Mikij, sadzīvojāt ar sava varoņa reslinga cīkstoņa Rendija vientulību? Viņam tik vien to dzīvo dvēselīšu apkārt kā pusmūža striptīzdejotāja, kura nevar izšķirties starp pienākumu (ar kluba apmeklētājiem nekādu attiecību!) un cilvēciskām simpātijām pret Rendiju?

"Ar vientulību man nav problēmu. Pats gadiem ilgi tā esmu dzīvojis un juties. Kas attiecas uz biznesu — vai tas būtu reslings, balets vai sports —, zinu, kas notiek ar profesionāliem sportistiem, arī baletdejotājiem, kad tie sasniedz vecumu, kad vairs nevari uzstāties tādā līmenī kā agrāk. Kad visu mūžu trenējies sportā, atnāk diena, kad kāds — parasti ne tu pats, bet kāds cits — norāda, ka tev ir laiks iet, pazust. Un parasti jau nav kur iet. Sapratāt mani? Ja?" noskalda Rurks.

Viņa rupekļa tēls gan ieplaisā, kad kāda žurnāliste, autogrāfu medniece, sirsnīgi apraudas par viņas mīļā Mikija spožo atgriešanos. "Būs jau labi. Tā ir mana mīļākā filma un labākā loma," kaunīgi nosaka Rurks, dodoties prom no jūsmīgo žurnālistu bara.

"Ir sāpīgi atzīt, ka tu nevari darīt to, ko kādreiz varēji," nosaka Rurks. "Es būtu gribējis filmēties Cīkstonī pirms 20 gadiem. Daudzi no reslinga cīkstoņiem ir invalīdi, viņi nevar paiet, pastaigāt. Šī nodarbošanās sašķaida kaulus, dzīslas. Lūk, arī iemesls, kāpēc mūsu filma ir tik fiziska, būtībā tas ir dokuments, nevis glamūrs. Tas ir stāsts par puišiem, kas 40 un 50 gadu vecumā nonāk invalīdu krēslā."

Par Mikiju Rurku tomēr būtu stāstāms cits stāsts, viņš joprojām ir labā fiziskā formā, jo cilvēks, kurš tādā nav, nevarētu izcīnīt visas asiņainās cīņas, kas risinās filmā. Šī pieredze viņam ir devusi arī personisku atklāsmi, kaut vai atziņu, ka ģimene ir vērtība. To ir pazaudējis gan Rendijs filmā, gan arī Mikijs dzīvē. Oficiāli viņš bijis precējies divas reizes, arī ar savu ekrāna partneri Keriju Otisu vēl vienā erotiskā 80.gadu grāvējā Mežonīgā orhideja. Viņu attiecības savulaik veidoja ziņu virsrakstus — sekss filmēšanas laukumā, skandāli, šķiršanās un salabšana.

"Vai es Rendijā redzu paralēles ar savu dzīvi?" jautājumu precizē Rurks. "Tas ir puisis, kas dzīvo treilerā, kuru sieva ir pametusi, kura meita ir narkomāne. Viņš ir sapņotājs, kurš dzīvo kā mēsls. Jā, es varu vilkt paralēles ar savu dzīvi, ar to, ko es pats izdarīju ar savējo pirms daudziem gadiem. Es ilgi biju bez darba. Tagad esmu pārliecināts, ka nav labākas lomas dzīvē kā būt labam vīram, citādi var nākties nemitīgi kaunēties un nožēlot. Tā ir stulba sajūta, turklāt nevienu jau tu nevari vainot, tikai pats sevi. Jā, Rendijs, nabags, ir mēsls…" nosaka Rurks. Visticamāk, viņš neapvainotos, ja kāds pavaicātu — un jūs?

 

Vispopulārākais

Zudusī pilsēta Z

Pirmizrāde Latvijā
28-04-2017
Lasīt vairāk

Pirmie kosmosā

Pirmizrāde Latvijā
21-04-2017
Lasīt vairāk

Mana draudzene - monstrs

Pirmizrāde Latvijā
21-04-2017
Lasīt vairāk

Zoodārza uzrauga sieva

Pirmizrāde Latvijā
14-04-2017
Lasīt vairāk

Aiziet skaisti

Pirmizrāde Latvijā
07-04-2017
Lasīt vairāk

Rēgs bruņās

Pirmizrāde Latvijā
07-04-2017
Lasīt vairāk

Spēka reindžeri

Pirmizrāde Latvijā
31-03-2017
Lasīt vairāk

Smurfi. Zudušais ciemats

Pirmizrāde Latvijā
31-03-2017
Lasīt vairāk

Dzīvība

Pirmizrāde Latvijā
24-03-2017
Lasīt vairāk

Kalifornijas lielceļu patruļa

Pirmizrāde Latvijā
24-03-2017
Lasīt vairāk

Vilcienvakte 2

Pirmizrāde Latvijā
17-03-2017
Lasīt vairāk

Kongs: Galvaskausa sala

Pirmizrāde Latvijā
10-03-2017
Lasīt vairāk
21-04-2017

Timurs Bekmambetovs prezentē vērienīgu kosmosa drāmu

Šajā nedēļā Latvijas kinoteātros sāks radīt Krievijas superproducenta Timura Bekmambetova jaunāko projektu – piedzīvojumu drāmu “Pirmie kosmosā”. Viņa profesionālajā bagāžā jau ir tādas kulta filmas kā “Nakts sardze” un “Dienas sardze”. Piedzīvojumu drāma “Pirmie kosmosā” skar krievu ...
Lasīt vairāk
11-04-2017

Pirmizrāde aizkustinošai vēsturiskai drāmai

Jau šonedēļ pirmizrādi Latvijas kinoteātros piedzīvos populārās amerikāņu rakstnieces Diānas Akermanes slavenākā romāna “Zoodārza uzrauga sieva” (“The Zookeeper`s Wife”) ekranizējums. Tas ir balstīts uz patiesiem notikumiem un vēsta par Varšavas Zooloģiskā dārza vadītāja sievu, kura Otrā pasaules kara laikā sn...
Lasīt vairāk
10-03-2017

Kinoteātros atgriežas leģendārais Karalis Kongs

Šonedēļ pirmizrādi Latvijas kinoteātros piedzīvo vērienīga fantastikas piedzīvojumu filma “Kongs: Galvaskausa sala” (“Kong: Skull Island”). Jaunākā versija par vienu no leģendārākajiem tēliem visā Holivudas kino vēsturē kritiķu vidū jau ir izpelnījusies atzinību par labiem aktierdarbiem un efektīgiem specefektiem. ...
Lasīt vairāk
10-03-2017

Turpinājums perfektai dāmu komēdijai

Veiksmīgām komēdijām nereti tiek uzņemti daudzsološi tupinājumi. Latvijas kinoteātros veiksmīgi tiek izrādīta pagājušās vasaras amizantākās krievu komēdijas “Klasesbiedrenes” otrā daļa. Tā skatītājus sola pārsteigt ar īpaši intriģējošu sižetu un pamatīgu humora devu. Kolorītā filma “Klasesbiedrenes&...
Lasīt vairāk
28-11-2016

Dž.K.Roulinga kritizē Trampa populismu

Britu rakstniece Dž.K.Roulinga, kura kļuva pasaulslavena pēc grāmatu sērijas par burvju zēnu Hariju Poteru radīšanas, atzinusi, ka savā jaunākajā veikumā fantāzijas filmā “Fantastiskās būtnes - un kur tās meklēt” (“Fantastic Beasts and Where to Find Them”) atspoguļojusi nesaudzīgas pārdomas par pasaulē aktuāliem noti...
Lasīt vairāk
21-11-2016

Harija Potera autoru komanda pārsteidz atkal

Svētki Harija Potera cienītājiem! Jau šonedēļ Latvijas kinoteātros pirmizrādi piedzīvos filma, kuras autori jau gadu desmitiem ir apliecinājuši, ka ir pasaulē spēcīgākie burvju un raganu stāstu meistari. Fantāzijas filmai “Fantastiskās būtnes - un kur tās meklēt” (“Fantastic Beasts and Where to Find Them”) sce...
Lasīt vairāk
04-11-2016

Mels Gibsons sajūsmina ar jaunu vēsturisku drāmu

Latvijas kinoteātros var vērot Mela Gibsona režisēto biogrāfisko kara drāmu “Kauja par Heksoridžu” (“Hacksaw Ridge”). Venēcijas kinofestivālā leģendārā aktiera jaunākais veikums režisora amatā izpelnījās 10 minūtes ilgas ovācijas. Biogrāfiskā kara drāma “Kauja par Heksoridžu” vēsta par brīvprātīgo amerikāņu k...
Lasīt vairāk
15-06-2016

Kinoteātros pirmizrāde glamūrīgai komēdijai “Klasesbiedrenes”

Iepriecinoša ziņa brīnišķīga izklaides kino cienītājiem! Jau šo piektdien, 17. jūnijā, pirmizrādi Latvijas kinoteātros piedzīvos viena no pēdējā laika amizantākajām krievu komēdijām “Klasesbiedrenes”. Tā piedāvā perfektu vasaras kokteili: neaizmirstamu vecmeitu ballīti, valdzinošu glamūru un kūrortpilsētas t...
Lasīt vairāk
02-06-2016

Džūlija Robertsa un Džordžs Klūnijs satiekas ambiciozā Džodijas Fosteres kino p...

Jau šajā piektdienā, 3. jūnijā, Latvijas kinoteātros pirmizrādi piedzīvos prestižās “Oskaru” balvas laureātes Džodijas Fosteres režisētais trilleris “Naudas monstrs” (“Money Monster”). Talantīgā kino personība savā filmā galvenās lomas piešķīrusi Holivudas smagsvariem – aktieriem Džūlijai Rob...
Lasīt vairāk
26-05-2016

Aktieri Rasels Krovs un Raiens Goslings sajūsmina kino kritiķus

Piektdien, 27. maijā, Latvijas kinoteātros pirmizrādi piedzīvos izsmalcināta humora pilns kino stāsts “Foršie džeki” (“The Nice Guys”). Asprātīgais trilleris, kas uzņemts stilizētā 70-to gadu retro stilā, jau ir sajūsminājis kino kritiķus visā pasaulē, tāpēc tam ir visas iespējas kļūt arī par šīs sezonas skatī...
Lasīt vairāk
23-05-2016

Dusmīgie putni populārākie Latvijas kinoteātros

Asprātīgo animācijas stāstu “Dusmīgie putni. Filma” (“The Angry Birds Movie”) tā pirmajā un otrajā izrādīšanas nedēļas nogalē Latvijā noskatījās vairāk nekā 30 000 skatītāju. Tas ir viens no labākajiem mūsu kinoteātru rādītājiem šī pavasara sezonā. Aizkulišu informācija liecina, ka košajam animāc...
Lasīt vairāk
12-05-2016

Jūens Makrgeors un Stellans Skārsgārds satiekas spožā britu spiegu trillerī...

Piektdien, 13. maijā, Latvijas kinoteātros pirmizrādi piedzīvos daudzsološs spiegu trilleris “Nodevējs mūsu gaumē” (“Our Kind of Traitor”). Tā režija ir uzticēta vienai no mūsdienu talantīgākajām britu TV seriālu un filmu režisorei Sūzenai Vaitai. Atzītā kino personība šoreiz skatītājus ar aktieru Jūena Mak...
Lasīt vairāk
10-12-2015

Pirmā Ziemassvētku komēdija vīriešiem

Jau šajā piektdienā, 11. decembrī, pirmizrādi Latvijas kinoteātros piedzīvos neparasti kolorīta Ziemassvētku komēdija “Sekss, narkotikas un zvaniņš skan” (“The Night Before”). Brīdinām, ka ierasto cukursaldo svētku atmosfēru šajā kino darbā neatradīsi. Tās vietā ieraudzīsi patiesās Ņujorkas ballītes, vi...
Lasīt vairāk
04-12-2015

“Oskarotā” režisora Rona Hovarda kārtējais meistardarbs

Jau šo piektdien, 4. decembrī, Latvijas kinoteātros sāks demonstrēt biogrāfisko drāmu meistara, “Oskarotā” režisora Rona Hovarda jaunāko filmu “Jūras sirdī” (“In the Heart of the Sea”). Tā emocionāli piesātināti atspoguļo vēsturiskos kuģa “Eseksa” katastrofas notikumus, kas kalpojuši pa...
Lasīt vairāk
06-11-2015

Bonds iekaro Latvijas kinoteātrus

Gada episkākā filma ir klāt! Jau šo piektdien, 6. novembrī, Latvijas kinoteātros sāks demonstrēt jaunāko kino stāstu par leģendāro superaģentu Džeimsu Bondu. Trilleris “007:Spektrs” (“Spectre”), kuru režisējis talantīgais britu režisors Sems Mendess, tiek uzskatīts par vienu no visu laiku spēcīgākajām Bonda filmām. N...
Lasīt vairāk
30-10-2015

Vins Dīzels eksperimentē fantastikas žanrā

Jau šo piektdien, 30. oktobrī, Visu svēto dienas noskaņā Latvijas kinoteātros pirmizrādi piedzīvos nervus kutinošs fantastikas kino stāsts “Pēdējais raganu mednieks” (“Last Witch Hunter”). Tajā galveno lomu atveido viens no Holivudas spožākajiem asa sižeta filmu aktieriem – Vins Dīzels. Šīs iet...
Lasīt vairāk
23-10-2015

Animētais vampīrs Drakula atgriežas lielajā kino

23. oktobrī Latvijas kinoteātros lielisku izklaidi visai ģimenei sāk piedāvāt animētais labsirdīgais vampīrs Drakula un viņa amizanto monstru kompānija. Asprātīgā animācijas filma “Viesnīca “Transilvānija” 2” (“Hotel Transylvania 2”) ir turpinājums pirms dažiem gadiem visā pasaulē ar sajūsmu uzņemtajam izklaidēj...
Lasīt vairāk
23-10-2015

Rasela Krova jēgpilnais psihoterapijas seanss kinoteātrī

Jau šajā piektdienā, 23. oktobrī, Latvijas kinoteātros pirmizrādi piedzīvo par šī rudens emocionālāko kino piedzīvojumu dēvētais stāsts “Tēvi un meitas” (“Fathers and daughters”). Aizkustinošajā ģimenes drāmā, kurai esot visas iespējas iekļūt “Oskaram” izvirzīto filmu vidū, galvenās lomas at...
Lasīt vairāk
08-09-2015

Merila Strīpa apgūst ģitārspēli pie Nīla Janga

Lai pilnvērtīgāk iejustos savā jaunākajā kino lomā, Holivudas aktrise Merila Strīpa apmeklēja meistarklasi pie slavenā kanādiešu rokmūziķa Nīla Janga. Rokmūziķis abu tikšanās laikā Holivudas dīvai parādīja vairākus ģitāras spēlēšanas knifus, kas viņam ļāvuši kļūt par vienu no apbrīnotākajiem mūziķiem pasaulē. Tiesa, ...
Lasīt vairāk
03-09-2015

Kianu Rīvss atgriežas erotiskā trillerī

Pēc ilgāka laika perioda kino ekrānos atkal būs vērojams kulta aktieris Kianu Rīvss. Kritiķu atsauksmes liecina, ka par Holivudas vientuļnieku dēvētā kino personība spoži piesaka sevi rudens gaidītākajā erotiskajā trillerī „Tuk-Tuk” („Knock-Knock”). Pirmizrāde šim spriedzes pilnajam kino stāstam Latvijā jau gaidāma &...
Lasīt vairāk
03-09-2015

Smieklīgie Grisvoldi atgriežas uz kino ekrāniem

Svētki tiem, kuri jau paspējuši sailgoties pēc atvaļinājuma bezrūpības, jo jau šo piektdien, 4. septembrī, pirmizrādi Latvijas kinoteātros piedzīvos leģendārās un jautrās Grisvoldu ģimenes jaunākais piedzīvojumu stāsts „Atvaļinājums” („Vacation”). Piedzīvojumu komēdija „Atvaļinājums” ar filmas &...
Lasīt vairāk
03-09-2015

Merila Strīpa apbur spožā drāmā

Piektdien, 4. septembrī Latvijas kinoteātros pirmizrādi piedzīvos aizkustinoša ģimenes drāma „Roķīgā mamma” („Ricki and the Flash”), kurā galveno lomu atveido lieliskā Holivudas dīva Merila Strīpa. Šī muzikāli krāšņā drāma ir izcils apliecinājums aktrises Merilas Strīpas spējai viena kino stāsta ietvaro...
Lasīt vairāk
28-08-2015

Dīdžeju parāde uz kino ekrāniem

Jau šo piektdien, 28. augustā, Latvijā pirmizrādi piedzīvos pasaulē aktuālākais kino stāsts par mūzikas producentu un dīdžeju pasaules aizkulisēm. Aizraujošajā drāmā „Mēs esam tavi draugi” („We Are Your Friends”) galveno lomu atveido amerikāņu aktieris, dāmu mīlulis Zeks Efrons. Filma „Mēs esam tavi d...
Lasīt vairāk
29-07-2015

Komiķis Sendlers nokaitinājis kanādiešus

Komiķis Adams Sendlers atzinies, ka divas nedēļas juties kā nīstākais cilvēks Toronto. Tā ir viena no pilsētām, kur notikusi šobrīd kinoteātros demonstrētās fantastikas piedzīvojumu komēdijas „Pikseļi” („Pixels”) filmēšana. „Toronto man vienmēr ir bijusi viena no mīļākajām pilsētām, taču „Pikseļ...
Lasīt vairāk
29-07-2015

Seksīgais Teitums atklāj savu tumšo pagātni

Kļuvis zināms, ka vasaras pikantākās filmas „Maģiskais Maiks XXL” („Magic Mike XXL”) striptīza ainās vienmēr tika izmantoti īsti ASV dolāri. „Filmēšanas vajadzībām mums bija sarūpēti 5 000 ASV dolāri viena dolāra banknotēs,” slavenību žurnālam „People” atklājis kāds no filmēšanas komand...
Lasīt vairāk
23-07-2015

Harija Potera režisora jaunākās filmas pirmizrāde

Jau šo piektdien, 24. jūlijā, Latvija būs viena no pirmajām valstīm pasaulē, kur pirmizrādi piedzīvos fantastikas piedzīvojumu komēdija „Pikseļi” („Pixels”). Tās režisors ir vairāku Harija Potera sāgas daļu režisors Kriss Kolambuss.    Vērienīgais kino stāsts „Pikseļi” īpaši sajūsminās...
Lasīt vairāk
23-07-2015

Pirmizrāde vasaras pikantākajam kino stāstam

Piektdien, 24. jūlijā Latvijas kinoteātros sāks demonstrēt muzikālo komēdiju „Maģiskais Maiks XXL” („Magic Mike XXL”). Kino kritiķi to jau nodēvējuši par šīs vasaras pikantāko kino stāstu, kurš īpaši pie sirds ies sievietēm. Muzikālā komēdija „Maģiskais Maiks XXL” ir turpinājums iz...
Lasīt vairāk
16-06-2015

„Sanandreasa lūzums” pelna miljonus

Episkā katastrofu grāvējfilma „Sanandreasa lūzums” („San Andreas”) visā pasaulē ir kļuvusi par vienu no pelnošākajiem kino stāstiem pēdējā laikā un jau izrādīšanas otrajā nedēļā tās veidotājiem ir ienesusi 300 miljonus lielu ASV dolāru peļņu. Arī Latvijas kinoteātros šis nervus kutinošais tril...
Lasīt vairāk
16-06-2015

Romantiska komēdija, kas jāredz!

Piektdien, 12. maijā Latvijas kinoteātros sāka demonstrēt aizraujošu romantisko komēdiju „Aklais randiņš” („Man Up”). Tai, spriežot pēc kino kritiķu vērtējumiem, ir visas iespējas ierindoties romantiskā žanra klasikas izlasē. Tajā, kurā jau ir atrodamas filmas „Tāda ir mīlestība” („Love Actua...
Lasīt vairāk
15-06-2015

Kinoekrānos kulta seriāla "SVĪTA" jeb "ENTOURAGE" turpinājumam

Svētki kulta televīzijas seriāla „Svīta” („Entourage”) kaislīgākajiem faniem! Piektdien, 12. jūnijā, Latvijas kinoteātros pirmizrādi piedzīvos tā pilnmetrāžas versija, kas jau tikusi nodēvēta par izcili asprātīgu vīriešu „Sekss un lielpilsēta” („Sex and the City”) versiju. Populārā televīzi...
Lasīt vairāk