Kurska / Kursk

Pirmizrāde Latvijā - 08-03-2019
Režisors: Thomas Vinterberg
Producents: Luc Besson
Scenārija autors: Robert Rodat
Aktieri: Colin Firth, Léa Seydoux, Matthias Schoenaerts
Apraksts:
Filmā atainoti 2000. gada traģiskie notikumi, kad Barenca jūrā pēc eksplozijas militāro mācību laikā nogrima Krievijas zemūdene “Kurska”. Kamēr jūrnieki, izsīkstot skābeklim, cīnījās par izdzīvošanu, viņu tuvinieku izmisīgie centieni veicināt glābšanu atdūrās pret politiskiem šķēršļiem.

Vēsturisko drāmu “Kurska” pēc žurnālista Roberta Mūra grāmatas motīviem un Roberta Rodata (“Glābjot ierindnieku Raienu”) scenārija ekranizējis dāņu režisors Tomass Vinterbergs (“Medības”). Galvenās lomas atveido Lea Sedū (“007: SPEKTRS”), Kolins Fērts (“Oskars” par lomu drāmā “Karaļa runa”) un Matiass Šēnertss (“Dāņu meitene”).
Žanrs: vēsture, asa sižeta / Valoda: Angļu / Filmas garums: 1h 57min / Vecums: 12+ /
Kurska
Kurska
Kurska
Kurska
2019.03.07

Uz lielajiem ekrāniem vēsturiskā drāma “Kurska”

Šo piektdien, 8. martā uz lielajiem ekrāniem Latvijā sāk izrādīt vēsturisko drāmu “Kurska” (“Kursk”), kas ir dāņu režisora Tomasa Vinterberga redzējums par traģiskajiem 2000. gada notikumiem Barenca jūrā, kad pēc eksplozijas militāro mācību laikā nogrima Krievijas atomzemūdene “K-141 Kurska”. Traģiskajā, 2000. gada augusta dienā uz zemūdenes atradās 118 apkalpes vīri, un, lai gan notika mācības, zemūdene bija pilnā kaujas ekipējumā, tai skaitā bruņo...
Lasīt vairāk
Vairāk