Serēna / Serena

Pirmizrāde Latvijā - 26-12-2014
Režisors: Susanne Bier
Producents: Nick Wechsler, Paula Mae Schwartz, Steve Schwartz, Todd Wagner, Ben Cosgrove, Mark Cuban
Scenārija autors: Christopher Kyle
Aktieri: Bradley Cooper, Jennifer Lawrence, Sean Harris, Sam Reid, Rhys Ifans, Toby Jones
Apraksts:
Kaislīgs mīlas stāsts, kas risinās kalnainajā Ziemļkarolīnā 1920. gados. Kokrūpnieks Džordžs Pembertons apņem par sievu daiļo Serēnu, kurai zemes un mežu apsaimniekošana līdz šim bijusi sveša. Uzņemoties darbu vadītājas lomu vīra meža izstrādes kompānijā, Serēna pārsteidz savus padotos ar uzņēmību, atbildību, ambīcijām un vadības spējām. Viņai ne tikai jācīnās par savu vietu starp vīriešiem, bet arī pret valdību, kas grib atņemt viņiem piederošo zemi.

Nelaime ienāk jaunajā ģimenē ar ziņu, ka pēc pārtrūkušas grūtniecības Serēnai vairs nevar būt bērnu. Džordžam savukārt ir ārlaulības dēls, kas dzimis pirms viņš iepazinās ar Serēnu. Šī doma ir tik ļoti nepanesama, ka Serīna uzdod vienam no strādniekiem puisi nogalināt...

Līdzīgi kā filmā "Vējiem līdzi" šo filmu caurstrāvo mīlestība, traģēdija, naids, drāma un spriedze, kas risinās uz vēsturiska fona.

"Serēna" ir trešā reize, kad uz lielā ekrāna satiekas Amerikas Kinoakadēmijas balvas ieguvēja Dženifera Lorensa ("Bada spēles", "Amerikāņu afēra" un "Optimista stāsts") un Amerikas Kinoakadēmijas balvas nominants Bredlijs Kūpers ("Paģiras", "Amerikāņu afēra" un "Optimista stāsts"). Filmu ir režisējusi Sūzena Bīra ("Lietas, ko pazaudējām ugunsgrēkā" un "Labākā pasaulē").
Žanrs: drāma / Valoda: Angļu / Vecums: 16+ - Līdz 16 g.v. - neiesakām /
ACME Film vērtējums5
Serēna
Serēna
Serēna
Serēna