Homo Novus / Homo Novus

Pirmizrāde Latvijā - 28-09-2018
Režisors: Anna Viduleja
Producents: Jānis Kalējs, Ivo Ceplevičs, Sergejs Berdičevskis
Scenārija autors: Anna Viduleja, Maurina Tomasa
Aktieri: Gundars Āboliņš, Kaspars Kambala, Intars Busulis, Kristīne Krūze, Kaspars Znotiņš, Andris Keišs, Vilis Daudziņš, Guna Zariņa
Apraksts:
30to gadu Rīga, mākslinieku aprindās bohēma sit augstu vilni! Galvaspilsētā no laukiem ierodas jauns un nabadzīgs, taču ambiciozs mākslinieks Juris Upenājs, lai iekarotu savu vietu mākslas pasaulē. Jau pirmajā vakarā nokļūstot mākslinieku bohēmā un satiekot savu mīlestību, Jura pirmie soļi Rīgā izvēršas par komisku, reizēm aizkustinošu pārpratumu virknējumu.

Filmā sapulcējies spožākais latviešu aktieru ansamblis - Igors Šelegovskis, Kristīne Krūze, Kaspars Znotiņš, Andris Keišs, Kaspars Zvīgulis, Aurēlija Anužīte-Lauciņa, Agnese Cīrule, Nikolajs Korobovs, Vilis Daudziņš, Baiba Broka, Guna Zariņa, Gundars Āboliņš, Regīna Razuma, Ģirts Krūmiņš, Ģirts Ēcis un citi. Filmā filmējušies arī tādi sabiedrībā pazīstami cilvēki kā basketbolists Kaspars Kambala un dziedātājs Intars Busulis.

Filmas scenārija autore un režisore ir Anna Viduleja, operators ir Jānis Eglītis, galvenais mākslinieks – Kirils Šuvalovs (Krievija), scenārija līdzautore Maurīna Tomasa (Lielbritānija), producenti – Ivo Ceplevičs, Jānis Kalējs un Sergejs Berdičevskis. 

Komēdija “Homo Novus”, kas uzņemta pēc tāda paša nosaukuma Anšalva Eglīša romāna motīviem, ir viena no sešām spēlfilmām Nacionālā Kino centra programmā “Latvijas filmas Latvijas simtgadei”.
Žanrs: romantiska komēdija / Valoda: latviešu / Filmas garums: 2h 2min / Vecums: 12+ /
Homo Novus
Homo Novus
Homo Novus
Homo Novus
2018.04.19

Atklāta izstāde, kas ļauj ielūkoties filmas “Homo Novus” tapšanas procesā

Latvijas simtgades spēlfilmas, pārpratumu komēdijas “Homo Novus” pirmizrāde visā Latvijā notiks jau šī gada septembrī. Tirdzniecības centrā Galerija Centrs atklāta izstāde "Rīga toreiz un tagad", kas ļauj ielūkoties filmas tapšanā un sajust tai raksturīgo trīsdesmito gadu atmosfēru, kurā iejutās arī filmas aktieri. Lai Rīgas ielām un ēkām radītu filmēšanas vajadzībām nepieciešamo izskatu, mūsdienu Rīga tika papildināta ar 30.gadu Rīgai raksturīg...
Lasīt vairāk
Vairāk