Lasi interviju ar Mikiju Rurku
06-01-2009

Lasi interviju ar Mikiju Rurku

Rīgas kinoteātros šonedēļ sāksim demonstrēt filmu "Cīkstonis". Filma ar Mikiju Rurku titullomā izpelnījās 2008.gada Venēcijas kinofestivāla žūrijas un kritiķu sajūsmu. Filma saņēma galveno balvu - "Zelta lauvu", bet Mikijam Rurkam kritiķi prognozē "Oskara" nomināciju.

"Cīkstonis" nominēts "Zelta globusam" trīs kategorijās: Rurks nominēts kā labākais aktieris drāmā, Marisa Tomei - labākā aktrise otrā plāna lomā drāmā, un Brūsa Springstīna dziesma filmai nominēta balvai labākās oriģinālās dziesmas kategorijā.

Filmas anotācija

Lasi Venēcijas kinofestivālā tapušo Ditas Rietumas ("Diena") interviju ar Mikiju Rurku.

Mikijs Rurks. Viņa suņa nakts murgi

80.gadu kinozvaigznes Mikija Rurka atgriešanās ar filmu Cīkstonis atgādina publisku grēksūdzi

Kāds viņš izskatās, šausmas! — tik vētrainu reakciju uz Venēcijas kinofestivāla galvenās balvas ieguvēju — filmu Cīkstonis nebiju dzirdējusi. Kaismīgās reakcijas objekts nebija pati filma, bet gan tās galvenais varonis — cīkstoņa lomas tēlotājs Mikijs Rurks. Mans pravietojums, ka no Venēcijas kinofestivāla Rurks aizbrauks ar labākā aktiera balvu kabatā, neīstenojās, taču filmas novērtējums izrādījās augstāks, nekā varēja cerēt: spārnoto Venēcijas lauvu pirms nedēļas svinīgajā apbalvošanas ceremonijā čubināja un glāstīja gan Mikijs Rurks, gan filmas režisors Darens Aronofskis. Pelnīti!

Mikijam Rurkam no šī dzīvnieka pienākas daudz vairāk nekā tikai spārni vai aste! Taču ne jau zeltītajā figūriņā slēpjas sāls, bet tajā patikā, ar kādu Rurks izbaudīja savu triumfa brīdi. Zina puisis, ka bijis lielisks! Zina, ka nospēlējis, iespējams, sava mūža spēcīgāko lomu, kas prasījusi traģisku, fizioloģiski pārcilvēcisku piepūli un tajā pašā laikā emocionālu trauslumu. Būtisku, jo ļoti personisku. Rurka karjera, paša vārdiem runājot, sen bija "galīgās auzās".

Rurks mīl skarbus, rupjus izteicienus. It kā komplimentāri f**k un b***h Venēcijā žurnālistu klātbūtnē tika adresēti gan kolēģiem, gan režisoram Aronofskim, kurš ar Mikiju Rurku šajā filmā ir paveicis brīnums.

PIEREDZĒJIS BOKSERIS

Cīkstonis ir stāsts par profesionālu reslinga cīkstoni Rendiju ap gadiem piecdesmit, Mikija Rurka (aktierim 16.septembrī palika 52 gadi) vienaudzi, kuram nekā daudz bez profesionālā sporta nav. Viņš dzīvo apskretušā treilerā, priecājas par divdesmit gadu veciem avīžu izgriezumiem, kas veltīti tolaik jauneklīgā Rendija zvaigžņu brīžiem, un joprojām pelna maizi ar reslingu — brutālu, fiziski ārdošu cīņas "sportu". Satiekas divi muskuļoti, solārijā nobrūnināti tēvaiņi spīdīgās, pieguļošās biksēs boksa ringam līdzīgā laukumā un, sajūsmā brēcošā pūļa uzkurināti, viens otru galē nost — kauliem brakšķot, miesai žļerkstot, asinīm šķīstot.

Tas vien, kā ir nofilmētas Rendija cīņu ainas, ir satriecoša pieredze. Jāatzīstas, trakākos brīžos acis pašas miedzās ciet, atsakoties skatīties, kā pieauguši tēvaiņi viens otram pie dzīvas miesas ar papīršuvēju kniedē klāt banknotes un satrakota dzīvnieka neprātā dauza pretinieka galvu. Kaut ar reslingu viss neesot tik vienkārši — tā vēsturiskās saknes meklējamas cirkā, frīkšovos, un tā esot sena profesija.

"Es nekad īpaši neesmu cienījis reslingu, mana sportiskā pieredze ir bokss, tālab reslingu vienmēr esmu vērtējis mazliet nicīgi, kā izklaidi, vienmēr esmu skatījies uz šiem sportistiem no augšas," Venēcijā stāstīja Mikijs Rurks, atgādinot, ka viņš ir bijis ne tikai 80.gadu spilgta Holivudas zvaigzne, bet arī profesionāls bokseris. "Visa mana uzpūtība beidzās, kad Darens (režisors Aronofskis) mani aizdzina uz reslinga skolu, kur es divus mēnešus biju spiests cītīgi trenēties. Tad gan es sāku cienīt šos puišus. Reslingā ir daudz iestudējuma elementu, savādas cīņu horeogrāfijas, taču, ja 265 pudus smags vīrs sviež tevi pa gaisu pāri visai telpai, tu tiec ievainots," par jauno pieredzi stāstīja Mikijs Rurks.

Ar boksu Rurkam ir senas attiecības — kopš tīņa gadiem, kad Maiami viņš cītīgi apguva pašaizsardzības paņēmienus. Savu pirmo boksa maču Rurks esot uzvarējis jau 12 gadu vecumā. Viņš turpināja intensīvi trenēties. Floridā, pievienojies policijas atlētu līgas boksa programmai, cīnījās ringā, taču 20 gadu vecumā saņēma siltu ārstu ieteikumu — mest boksu pie malas.

Atšķirībā no Rendija filmā Cīkstonis, kas prasīties prasās pēc biogrāfisku un dramatisku paralēļu vilkšanas ar paša Rurka pieredzi un dzīvi, Rurkam ārstu padoms nāca īstajā laikā. Divdesmit gadu vecumā pārprofilēšanās nav pamats traģēdijai — filmā Rendijam tā ir traģēdija. Nu, kuru reslinga stāru pēc infarkta un aizlieguma nodarboties ar sportu darīs laimīgu salātiņu iesvēršana un desas griešana Rimi analogā lielveikalā? Smiekli nāk! Bodi ar laiku gribas vienkārši izdemolēt un izsvaidīt pa malu malām kašķīgās kundzītes, kundītes.

SEKSA SIMBOLS

70.gadu sākumā divdesmit gadu vecais Mikijs Rurks bija pietiekami apdāvināts un vīrišķīgi pievilcīgs, lai tiktu pamanīts Holivudā. Viens no viņa pirmajiem darbiņiem ir epizodiska loma Stīvena Spīlberga filmā 1941. Šajā laikā Rurks aktīvi filmējās TV seriālos, tuvodamies savas karjeras virsotnei — 80.gadiem. Erotiski atbrīvotā un vitālā filma 9 ½ nedēļas ar Kimu Beisingeri Rurkam sagādāja sekssimbola statusu. Tā sasniedza arī tolaik padsavienības teritorijā mītošos — nelegālo viģiku un nakts seansu ēras laikā Mikijs un Kima bija topā. Kaut starp abām Holivudas "karstajām miesām" nekāda īpaša harmonija nevaldīja — tikai ekrāna kaisle plašam skatītāju patēriņam. Interneta plašumos klejo kāds kodīgs Beisingeres izteiciens par Mikiju kā "cilvēku — pelnutrauku".

Venēcijā, vaicāts, vai saticis savu cīņu biedri 80.gadu inteliģentās erotikas druvā, kura arī šajā Venēcijas festivālā demonstrēja aktierisku pašplosīšanos (Kimas Beisingeres spēlētā sieviete filmā Degošais līdzenums ir vēža slimniece, pašas meitas slepkavības upuris), Rurks no rupjībām izvairījās. No dažādi traktējamas daudznozīmības gan ne. "Sen neesmu saticis Beisingeres kundzi, neesmu redzējis 20 gadus, taču uz bildēm viņa joprojām izskatās… Nu, labi, citu reizi..." indīgi aprāvās Rurks.

Skarbs, brutāls, vīrišķīgi nevīžīgs dumpinieks — tāds ir Rurka 80.gadu varonis, ko viņš itin sekmīgi variēja filmās 9 1/2 nedēļas, Eņģeļa sirds, Drakona gads u.c., sadarbodamies ar sava laika spicākajiem režijas profesionāļiem Oliveru Stounu, Alanu Pārkeru u.c.

Lielākā problēma, no kā labi draugi brīdinājuši režisoru Darenu Aronofski, padzirdot par viņa nodomiem filmēt Mikiju Rurku Cīkstonī, — Rurka varoni būs neiespējami padarīt simpātisku. "Jūs tā spriežat, jo nekad neesat tikušies ar Rurku," saviem labvēļiem esot teicis Aronofskis. Ticat vai ne — viņš nekad agrāk neesot saticis tik jauku un sirsnīgu cilvēku kā Mikijs, kura būtība esot "kā trausla oliņa"! "Mikijam bija ļoti garš mājupceļš..." turpina Aronofskis."15 gadu!" iestarpina Mikijs Rurks.

"Taču apbrīnojami, ka viņa meistarība nav zudusi. Iepazinos ar viņu un sajutos kā saldumu veikalā, sajutu tās smaržas un garšas, ko varētu izdabūt no Mikija, un nevarēju vien sagaidīt brīdi, kad sāksim strādāt kopā," Venēcijā sajūsminājās jauneklīgais Aronofskis. Dvēseles kā trauslas oliņas tēlu tik tiešām grūti saistīt ar skarbo, plecīgo Mikiju Rurku, kura sejā jaušamas sūras pieredzes pēdas un kura biogrāfijā vīd ne viens vien aresta fakts par brutālu uzvedību un miesas bojājumu nodarīšanu.

DĒMONU VAJĀTAIS

Kādi dēmoni viņu vajājuši, kas bija par iemeslu, lai Rurks 90.gadu sākumā atmestu ar roku visam, ko bija paveicis Holivudā, droši vien publiskās grēksūdzēs netiks atklāts. Dati liecina, ka šajā laikā Rurks mēģinājis atgriezties boksā un metis pie malas aktiera karjeru, jo neesot izjutis ne drupatu cieņas pret sevi kā aktieri. Tomēr profesionālajā boksā Rurks — vairs ne pirmajā jaunībā — nespēja sasniegt un īstenot savu ambīciju līmeni. Viņa uzvaras bija nenozīmīgas, un no sporta viņš bija spiests aiziet.

Rurka filmogrāfijā šādi tādi ieraksti ir arī 90.gados, taču tās ir nebūtiskas lomas. Teju pirmais, kas jaunajā tūkstošgadē atcerējās Mikiju Rurku, bija režisors Roberts Rodrigess, kurš no sava drauga Tarantīno aizguvis vēlmi publiski reanimēt "piemirsto zvaigžņu" karjeras (atcerieties Džonu Travoltu K.Tarantīno Lubenē!). Viņš piedāvāja Rurkam lomu stilīgajā komiksa ekranizācijā Grēku pilsēta. Filmā Rurks ir teju neatpazīstams, taču pamanāms. Sekoja sīka lomiņa trillerī Domino (kopā ar Keiru Naitliju), taču Rurks joprojām bija aizmirsts un margināls.

"Grēku pilsēta bija pirmā zīme, ka jūs vēlaties atgriezties? Cīkstonis ir triumfāla atgriešanās. Ko jums pašam tā nozīmē?" šādu jautājumu Mikijam Rurkam uzdeva Venēcijā.

Rurks aizdomājas: "Atgriešanās… Daudzi lieto šo vārdu, runājot par filmu Cīkstonis. Tam ir tik daudz nozīmju — tu vari atgriezties no kara ar zaudētām kājām. Tu vari atgriezties no vakariņām, kurās būsi apēdis šķiņķmaizīti, tu vari atgriezties no vēl kaut kurienes… No kurienes es esmu atgriezies, zinās vien mans suns," drūmi nosmej Rurks, kurš tomēr negrasās publiski iztirzāt savu dēmonu grimases. Tās lai paliek viņa suņa nakts murgos.

Tad sakiet, Mikij, vai filmas Cīkstonis baigais stāsts — par novecošanu, nespēju vairs būt savā profesijā — ir apzināti personisks, vai tas ir kniebiens izklaides industrijai, kas izmanto un aizsviež? Un kā, jūs, Mikij, sadzīvojāt ar sava varoņa reslinga cīkstoņa Rendija vientulību? Viņam tik vien to dzīvo dvēselīšu apkārt kā pusmūža striptīzdejotāja, kura nevar izšķirties starp pienākumu (ar kluba apmeklētājiem nekādu attiecību!) un cilvēciskām simpātijām pret Rendiju?

"Ar vientulību man nav problēmu. Pats gadiem ilgi tā esmu dzīvojis un juties. Kas attiecas uz biznesu — vai tas būtu reslings, balets vai sports —, zinu, kas notiek ar profesionāliem sportistiem, arī baletdejotājiem, kad tie sasniedz vecumu, kad vairs nevari uzstāties tādā līmenī kā agrāk. Kad visu mūžu trenējies sportā, atnāk diena, kad kāds — parasti ne tu pats, bet kāds cits — norāda, ka tev ir laiks iet, pazust. Un parasti jau nav kur iet. Sapratāt mani? Ja?" noskalda Rurks.

Viņa rupekļa tēls gan ieplaisā, kad kāda žurnāliste, autogrāfu medniece, sirsnīgi apraudas par viņas mīļā Mikija spožo atgriešanos. "Būs jau labi. Tā ir mana mīļākā filma un labākā loma," kaunīgi nosaka Rurks, dodoties prom no jūsmīgo žurnālistu bara.

"Ir sāpīgi atzīt, ka tu nevari darīt to, ko kādreiz varēji," nosaka Rurks. "Es būtu gribējis filmēties Cīkstonī pirms 20 gadiem. Daudzi no reslinga cīkstoņiem ir invalīdi, viņi nevar paiet, pastaigāt. Šī nodarbošanās sašķaida kaulus, dzīslas. Lūk, arī iemesls, kāpēc mūsu filma ir tik fiziska, būtībā tas ir dokuments, nevis glamūrs. Tas ir stāsts par puišiem, kas 40 un 50 gadu vecumā nonāk invalīdu krēslā."

Par Mikiju Rurku tomēr būtu stāstāms cits stāsts, viņš joprojām ir labā fiziskā formā, jo cilvēks, kurš tādā nav, nevarētu izcīnīt visas asiņainās cīņas, kas risinās filmā. Šī pieredze viņam ir devusi arī personisku atklāsmi, kaut vai atziņu, ka ģimene ir vērtība. To ir pazaudējis gan Rendijs filmā, gan arī Mikijs dzīvē. Oficiāli viņš bijis precējies divas reizes, arī ar savu ekrāna partneri Keriju Otisu vēl vienā erotiskā 80.gadu grāvējā Mežonīgā orhideja. Viņu attiecības savulaik veidoja ziņu virsrakstus — sekss filmēšanas laukumā, skandāli, šķiršanās un salabšana.

"Vai es Rendijā redzu paralēles ar savu dzīvi?" jautājumu precizē Rurks. "Tas ir puisis, kas dzīvo treilerā, kuru sieva ir pametusi, kura meita ir narkomāne. Viņš ir sapņotājs, kurš dzīvo kā mēsls. Jā, es varu vilkt paralēles ar savu dzīvi, ar to, ko es pats izdarīju ar savējo pirms daudziem gadiem. Es ilgi biju bez darba. Tagad esmu pārliecināts, ka nav labākas lomas dzīvē kā būt labam vīram, citādi var nākties nemitīgi kaunēties un nožēlot. Tā ir stulba sajūta, turklāt nevienu jau tu nevari vainot, tikai pats sevi. Jā, Rendijs, nabags, ir mēsls…" nosaka Rurks. Visticamāk, viņš neapvainotos, ja kāds pavaicātu — un jūs?

 

Vispopulārākais

Otrā iespēja

Pirmizrāde Latvijā
14-12-2018
Lasīt vairāk

Mežonīgā dzīve

Pirmizrāde Latvijā
07-12-2018
Lasīt vairāk

Nakts maiņa morgā

Pirmizrāde Latvijā
07-12-2018
Lasīt vairāk

Robins Huds

Pirmizrāde Latvijā
30-11-2018
Lasīt vairāk

Zagļu karalis

Pirmizrāde Latvijā
23-11-2018
Lasīt vairāk

Meitene zirnekļa tīklā

Pirmizrāde Latvijā
09-11-2018
Lasīt vairāk

Kolete

Pirmizrāde Latvijā
09-11-2018
Lasīt vairāk

Pasakaini bagāti

Pirmizrāde Latvijā
02-11-2018
Lasīt vairāk

Tikai ne viņi

Pirmizrāde Latvijā
26-10-2018
Lasīt vairāk

Sīkpēdis

Pirmizrāde Latvijā
19-10-2018
Lasīt vairāk
14-12-2018

Dženifera Lopesa romantiskā komēdijā “Otrā iespēja”

Šo piektdien, 14. decembrī uz lielajiem ekrāniem Latvijā sāk izrādīt komēdiju “Otrā iespēja” (“Second Act”) ar talantīgo popdīvu Dženiferu Lopesu (Jennifer Lopez) galvenajā lomā. Romantiskās komēdijas “Otrā iespēja” galvenā varone, četrdesmitgadniece Maja strādā lielveikalā, kur viņa jūtas nenovērtēta ...
Lasīt vairāk
10-12-2018

Romantiskās komēdijas "Otrā iespēja" pirmizrāde 13. decembrī!

Sievišķīgi un romantiski pārpratumi, pārdzīvojumi, smiekli caur asarām ir tikai daži no emociju gammas toņiem, ko tik meistarīgi pārvalda skatītāji iemīļotā Dženifera Lopesa, kas jau decembrī atgriezīsies uz lielajiem ekrāniem savā jaunākajā filmā "Otrā iespēja". Pirmssvētku izklaidi piedzīvosim "Dāmām priekšroka&qu...
Lasīt vairāk
06-12-2018

Uz lielajiem ekrāniem aktiera Pola Deino spožā debija režijā

Šo piektdien, 7. decembrī pirmizrādi Latvijā piedzīvos talantīgā Holivudas aktiera Pola Deino (Paul Dano) debija kino režijā – drāma “Mežonīgā dzīve” (“Wild Life”). Filma atzinīgi tika novērtēta vairākos pasaules kino festivālos, tai skaitā Sandensas, Kannu un Ņujorkas. Aktieris Pols Deino pazīstams skatītāj...
Lasīt vairāk
29-11-2018

Uz lielajiem ekrāniem jauna versija leģendai par Robinu Hudu

Šo piektdien, 30. novembrī pirmizrādi Latvijā piedzīvos spraiga piedzīvojumu filma “Robins Huds” (Robin Hood”), kurā visā pasaulē zināmās leģendas varonis būs skatāms jaunā stāstā, kas piesātināts ar varoņdarbiem, galvu reibinošām kaujas ainām un mīlestību, kas stāv pāri laikiem. Robina Huda tēls pazīstams jau pa...
Lasīt vairāk
08-11-2018

Keira Naitlija savaldzina pasauli Koletes tēlā

Šo piektdien, 9. novembrī uz lielajiem ekrāniem Latvijā sāk izrādīt iedvesmojošu biogrāfisku drāmu “Kolete” (“Colette”), kurai pamatā ir franču rakstnieces Sidonijas Gabrieles Koletes fascinējošais dzīvesstāsts. Droši var apgalvot, ka britu aktrisi Keiru Naitliju atcerēsies pēc Koletes lomas a...
Lasīt vairāk
08-11-2018

“Meitene ar pūķa tetovējumu” varoņi atgriežas uz lielajiem ekrāniem

Šo piektdien, 9. novembrī pirmizrādi Latvijā piedzīvos trilleris “Meitene zirnekļa tīklā” (“The Girl in the Spider’s Web”), kas uzņemta pēc Dāvida Lāgerkranca tāda paša nosaukuma bestsellera motīviem. Grāmatas “Meitene ar pūķa tetovējumu” autora Stīga Lārsona radītie varoņi Līsbete Salande...
Lasīt vairāk
11-10-2018

Uz lielajiem ekrāniem šausmu komēdija jauniešiem

Šo piektdien, 12. septembrī Latvijas kinoteātros sāk izrādīt šausmu piedzīvojumu komēdiju “Zosāda 2: Nolādētais Helovīns” (“Goosebumps 2: Haunted Halloween”). Tāpat kā pirmā filma, arī otrā daļa veidota, balstoties uz rakstnieka Roberta Lorensa Staina populāro, tāda paša nosaukuma šausmu stāstu g...
Lasīt vairāk
02-10-2018

“Homo Novus” – populārākā filma Latvijā

Simtgades spēlfilma “Homo Novus” ar vairāk nekā 11 tūkstošu skatītāju apmeklējumu visā Latvijā kļuvusi par populārāko filmu septembra noslēdzošajā nedēļas nogalē. Trīs dienās no piektdienas līdz svētdienai to apmeklējuši 8267 skatītāji, bet kopš pirmizrādes 26. septembrī kopā jau 11 055 skatītāju. &Scar...
Lasīt vairāk
28-09-2018

30.gadu greznumā pirmizrādi piedzīvo latviešu spēlfilma “Homo Novus”

Trešdien, 26.septembrī, pulcējot filmas kolorīto aktieru sastāvu, komandu un sabiedrības krējumu,  pirmizrādi piedzīvoja latviešu spēlfilma “Homo Novus”. Pasākumā atdzīvojās 30.gadu bohēma, to laiku greznums un elegance. Romantisko intrigu un pārpratumu komēdiju, jau sākot no 28.septembra, varēs vērot Latvijas k...
Lasīt vairāk
23-08-2018

Uz lielajiem ekrāniem šausmu filma “Slenedermens”

Šo piektdien, 24. augustā uz lielajiem ekrāniem Latvijā būs skatāma nervus kutinoša šausmu filma “Slendermens’ (“Slender Man”). Šausmu filmas “Slendermens” darbība notiek kādas Masačūsetsas štata mazpilsētā, kurā tās jaunieši veic rituālu, lai atspēkotu mītu par &scar...
Lasīt vairāk
22-08-2018

Pirmizrāde īpaši neķītrai kriminālkomēdijai “Rotaļlietas pieaugušajiem”...

Šo piektdien, 24. augustā pirmizrādi Latvijas kinoteātros piedzīvos kriminālkomēdija “Rotaļlietas pieaugušajiem” (“Happytime murders”), ar īstiem aktieriem un vienām no slavenākajām pasaules lellēm galvenajās lomās. Lai gan komēdijā, līdztekus aktieriem piedalās arīdzan lelles, skatītājiem nevajadzētu &sca...
Lasīt vairāk
09-08-2018

Uz lielajiem ekrāniem šīs vasaras aizraujošākā komēdija

Šo piektdien, 10. augustā Latvijas kinoteātros sāk izrādīt asprātīgo un dinamisko  komēdiju “Spiegs, kurš mani pameta” (“Spy who dumped me”) ar lieliskām komiķēm galvenajās lomās. Spiegu komēdijas centrālās varones atveido Mila Kunisa, kura savulaik atzīta par pasaules iekārojamāko sievieti un Keita M...
Lasīt vairāk
28-06-2018

Latvijas kinoteātros asa sižeta filma “Sicario 2: karteļu karš”

Šonedēļ pirmizrādi Latvijas kinoteātros piedzīvo asa sižeta filma “Sicario 2: karteļu karš” (“Sicario2: day of the soldado”), kas Amerikā saņēmusi augstu kritiķu un skatītāju novērtējumu. 2015. gadā tika izrādīta pirmā filma "Sicario: Narkokarš", kurā galvenais varonis dodas cīņā ar Meksika...
Lasīt vairāk
18-06-2018

Filma “Oušenas 8” no šīs nedēļas skatāma arī Latvijā

No šīs nedēļas arī Latvijas kinoteātros sāk izrādīt, ASV īpaši veiksmīgi startējušo,  piedzīvojumu komēdiju “Oušenas 8” (Ocean’s 8), kurā galvenajās lomās triumfē izcilās un šarmantās Amerikas šovbiznesa sievietes. “Oušena” triloģijas turpinājums - astoņu dāmu izpi...
Lasīt vairāk
17-05-2018

Holivudas godalgotās dīvas gaumīgā komēdijā

Jau šo piektdien, 18. maijā, uz lielajiem ekrāniem Latvijā skatāma gaumīga komēdija “Grāmatu klubiņš” (“Book Club”) ar šarmantu un godalgotu Holivudas aktrišu četrotni galvenajās lomās. Filmas centrālās varones, kuras attēlo Holivudas dīvas: Daiena Kītone (“Labāk vēlāk nekā par vēlu&rdqu...
Lasīt vairāk
07-05-2018

Konstantīna Habenski debija režijā

Jau no 4. maija, uz lielajiem ekrāniem skatāma Latvijā pazīstamā Krievijas aktiera Konstantīna Habenski režisētā vēsturiskā drāma - trilleris „Sobibora“, kas vēsta  par Otrā pasaules kara laika notikumiem. Talantīgais aktieris, Habenskis, kura pieredze aktiermeistarībā ir visai apjomīga -  vairāk kā 40 filmas, 20 izrādes, ...
Lasīt vairāk
19-04-2018

Atklāta izstāde, kas ļauj ielūkoties filmas “Homo Novus” tapšanas procesā...

Latvijas simtgades spēlfilmas, pārpratumu komēdijas “Homo Novus” pirmizrāde visā Latvijā notiks jau šī gada septembrī. Tirdzniecības centrā Galerija Centrs atklāta izstāde "Rīga toreiz un tagad", kas ļauj ielūkoties filmas tapšanā un sajust tai raksturīgo trīsdesmito gadu atmosfēru, kurā iejutās arī filmas aktie...
Lasīt vairāk
17-04-2018

Arī Latvijā uz lielajiem ekrāniem skatāms Dveina Džonsona grāvējs

Amerikā īpaši veiksmīgi startējušais, asa sižeta zinātniskais trilleris “Postītāji” (“Rampage”) ar populāro aktieri un cīkstoni Dveinu Džonsonu galvenajā lomā skatāms arī Latvijas kinoteātros. Filmas sižets tapis pēc pagājušā gadsimta astoņdesmito gadu videospēles motīviem un stāsta centrālais varoni...
Lasīt vairāk
04-04-2018

Pirmizrāde Stīvena Spīlberga jaunākajai fantastikas piedzīvojumu filmai

Ar īpašu sajūsmu šīs brīvdienas sagaida datorspēļu un zinātniskās fantastikas fani -  Latvijas kinoteātros tiek izrādīta,  pēc pasaules bestsellera motīviem uzņemtā un slavenā režisora Stīvena Spīlberga režisētā piedzīvojumu fantastikas filma “Spēle Sākas” (“Ready Player One”). Filmas sižets aizve...
Lasīt vairāk
19-03-2018

Pirmizrāde gada gaidītākajai videospēles ekranizācijai

Šonedēļ pirmizrādi Latvijas kinoteātros piedzīvo, pēc pasaulē populārās videospēles motīviem uzņemtā, piedzīvojumu filma “Kapeņu izlaupītāja Lara Krofta” (“Tomb Raider”) ar godalgoto zviedru aktrisi Alīsiju Vikanderi galvenajā lomā. Laras Kroftas tēls ir pazīstams jau no deviņdesmitajiem gadiem, kad pirmo reizi v...
Lasīt vairāk
19-03-2018

Pārsteidzoši fakti par filmas “Dziļie ūdeņi” stāstu skar arī Latviju

Šobrīd Latvijas kinoteātros skatāmās filmas “Dziļie ūdeņi” (“Mercy”) stāsts par burātāju-amatieri Donaldu Krohērstu ticis iemūžināts daudz agrāk – 1986. gadā, Padomju savienības veidotajā filmā “Gadsimta sacīkstes” (“Гонка векa“). Filmas kadros redzams Latvijā radītais, leģendārais katam...
Lasīt vairāk
08-03-2018

Pirmizrāde mūsdienīgai komēdijai visai ģimenei

Jau šo piektdien, 9. martā, uz lielajiem ekrāniem Latvijā skatāma piedzīvojumu komēdija visai ģimenei “Trusītis Pēterītis” (“Peter Rabbit”), kas balstīta uz angļu rakstnieces Beatrises Poteres 1902. gada pasakas par nebēdnīgo trusīti Pēterīti un joprojām priecē gan bērnus, gan pieaugušos visā pasaulē. Prota...
Lasīt vairāk
08-03-2018

Uz lielajiem ekrāniem aizkustinoša drāma ar Kolinu Fērtu galvenajā lomā

Piektdien, 9. martā, Latvijas kinoteātros sāk rādīt uz patiesiem notikumiem balstītu, aizkustinošu biogrāfisku drāmu “Dziļie ūdeņi” (“Mercy”), kurā britu godalgotais aktieris Kolins Fērts iejūtas strupceļā nonākuša burātāja lomā. Filmas scenārijs ir veidots pēc notikumiem, kuri risinājās 1968. gadā, kad Don...
Lasīt vairāk
06-02-2018

Konstantīns Habenskis iespaidīgā trillerī

Aizvadītajā nedēļas nogalē Latvijas kinoteātros veiksmīgi startēja iespaidīgs Krievijas trilleris “Selfijs” (“Селфи“), ar Latvijā atzinību guvušo aktieri Konstantīnu Habenski galvenajā lomā. Trilleris  “Selfijs” ir veidots pēc Sergeja Minajeva bestsellera motīviem un tā režisors ir Nikolajs Homeri...
Lasīt vairāk
25-01-2018

Latvijas un sabiedroto karavīri apmeklēs filmas “Kavalērija” pirmizrādi

Piektdien, 26.janvārī, Nacionālo bruņoto spēku karavīri kopā ar NATO paplašinātās klātbūtnes kaujas grupas karavīriem un ASV operācijas “Atlantic Resolve” karavīriem apmeklēs filmas “Kavalērija” (12 Strong) pirmizrādi kinoteātrī “Forum Cinemas”. Sākot no plkst.18:00, Latvijas un sabiedroto karavīri d...
Lasīt vairāk
25-01-2018

Kinoteātros jaunākā Stīvena Spīlberga filma

Šonedēļ pirmizrādi Latvijas kinoteātros piedzīvos Holivudas ietekmīgākā režisora Stīvena Spīlberga jaunākais veikums – biogrāfiskā drāma “Slepenie dokumenti” (“Post”) ar Merilu Strīpu un Tomu Henku galvenajās lomās. Scenārijs filmai “Slepenie dokumenti” ir veidots balstoties uz patiesiem notikumi...
Lasīt vairāk
17-01-2018

Kinoteātros sezonas skaistākā un pārsteidzošākā drāma

Šonedēļ pirmizrādi Latvijas kinoteātros piedzīvos prestižos kinofestivālos iemīļotā itāļu režisora Lukas Gvadanjīno jaunākā filma “Sauc mani savā vārdā” (“Call Me by Your Name”). Tā pasaulē jau paguvusi izpelnīties skatītāju un kinokritiķu atzinību. Piemēram, Ņujorkas filmu festivālā publika pēc seansa, stāvot kājās,...
Lasīt vairāk
17-01-2018

Pirmizrāde daudzsološai animācijas filmai

Jau šajā piektdienā, 19. janvārī, Latvijas kinoteātros pirmizrādi piedzīvos visu ģimeni uzrunājoša animācijas filma “Kukaiņu slepenā dzīve” (“Drôles de Petites Bêtes”). Tās scenārija pamatā ir populāra franču-dāņu bērnu rakstnieka un ilustratora Antona Kringsa grāmatas par aizraujošiem notik...
Lasīt vairāk
10-01-2018

Pirmizrāde nervus kutinošai šausmu filmai

Šonedēļ pirmizrādi Latvijas kinoteātros piedzīvo pirmizrādi nervus kutinoša šausmu filma visiem rēgu faniem – “Astrāls: Pēdējā atstlēga” (Insidious: The Last Key), kas ir ceturtais stāsts šausmu filmu sērijā. Stāsta centrālā varone ir Elīza, parapsiholoģe ar daudzu gadu pieredzi, kura tiek uzaicināt...
Lasīt vairāk
06-12-2017

Nebijis notikums Holivudā

Filmas “Visa pasaules nauda” (All the money in the world) uzņemšanas fināla taisnē tiek aizvietots vienas no galvenās lomas - Žana Pola Getija atveidotājiem, aktieris Kevins Speisijs. Režisors Ridlijs Skots un filmas veidotāji (Scott Free Productions un Imperative Entertainment) pieņēma visai sarežģito lēmumo – pārfilmē...
Lasīt vairāk