Matilde, Nikolajs un neizskaidrojamā krievu dvēsele
Skaties video
03-11-2017

Matilde, Nikolajs un neizskaidrojamā krievu dvēsele

Alekseja Učiķeļa režisētā "Matilde" ir viena no pēdējo gadu gaidītākajām un vienlaikus arī skandalozākajām kinofilmām Krievijā. Tā ir veltīta Krievijas vēsturē pretrunīgi vērtētai personībai – Krievijas impērijas pēdējam caram Nikolajam II (1868–1918) – un viņa dēkai ar baletdejotāju Matildi Kšesinsku (1872–1971).

Skandāli ap vēstures tematikai veltītām filmām Krievijā nav nekas jauns. Sevišķi tas attiecas uz jutīgajiem 2. pasaules kara ("Lielā Tēvijas kara") notikumiem, kur neizbēgami ir konflikti starp patriotisko mitoloģiju un vēsturisko realitāti. Tomēr "Matildes" gadījumā strīdi izvērsās ne tikai (un ne tik daudz) ap vēsturi, kā ap reliģiju.

Komunistu noslepkavotais cars Nikolajs II ir pareizticīgo baznīcas svētais. Vispirms 1981. gadā viņu kanonizēja Krievijas pareizticīgo baznīca ārzemēs, bet desmit gadus pēc PSRS sabrukuma arī Maskavas patriarhāts. Līdz ar to nodoms ekranizēt Nikolaja II dzīvi, piedevām uzsverot tik divdomīgu epizodi viņa mūžā kā dēku ar balerīnu, jau sākotnēji bija lemts izvērsties skandālā.

Krievijā, kur politiskajā dienaskārtībā arvien lielāku lomu ieņem pareizticīgā dzīvesziņa, svētā mocekļa iespējamā "zaimošana" sacēla milzu protestus. Pareizāk, nevis pati filma, bet tās treileris, kas publiski parādījās 2016. gada sākumā. Protesta priekšgalā nostājās Krievijas Valsts domes deputāte Natālija Paklonskaja, kuras apsēstība ar cara personību sāka atgādināt māniju. Cara ģīmetni viņa bija novietojusi pat starp savu ģimenes locekļu fotoattēliem uz darba kabineta galda. Izskanēja aicinājumi aizliegt filmu, kuru neviens nebija redzējis un kurā valsts jau bija ieguldījusi tuvu pie 10 miljoniem dolāru. Reliģiskās jūtas tika uzkurinātas ar pareizticīgo aktīvistu izplatītajām baumām, ka galvenās lomas atveidotājs Larss Aidingers esot piedalījies pornofilmās, ko pats aktieris gan kategoriski noliedza. Ne pats Aidingers, ne Matildes lomas atveidotāja poļu aktrise Mihalina Olišanskaja neieradās uz filmas pirmizrādi Maskavā, jo saņēma fiziskas izrēķināšanās draudus.

Arī Latvijā pareizticīgie aktīvisti filmas skatītājiem dalīja brošūras ar patieso Nikolaja II biogrāfiju. Tas, protams, ir apsveicami, ka pareizticīgā baznīca, kura 1917. gadā nekādi neprotestēja pret cara atteikšanos no troņa un viņa arestu, pēc simts gadu pārtraukuma ir gatava vismaz simboliski par viņu iestāties.

Cik skandālu apvīts bija filmas gaidīšanas laiks, tik mierīgi pagāja pati pirmizrāde Maskavā un Pēterburgā. Visi viegli uzelpoja, ka vismaz komunistu jūtas nebija aizskartas, pat neskatoties uz to, ka filmas izrādīšanas sākums bija pieskaņots Oktobra apvērsuma (dažkārt dēvēta arī par "Lielo Oktobra sociālistisko revolūciju") simtgadei. Pareizticīgo un komunistu apvienošanās kopīgā protestā jau būtu nedaudz par daudz. Filmas gala versija izrādījās ievērojami koriģēta, pat salīdzinot ar jau minēto treileri. Piemēram, pazudusi ir cara Aleksandra III teiktā frāze, ka pēdējo simts gadu laikā ar balerīnām nav dzīvojis tikai viens Krievijas cars.

Skaisti tērpi un viss?

Ko teikt par pašu filmu? Skaisti tērpi. Skaistas dekorācijas. Varētu uzslavēt arī aktierspēli. No otras puses, var pievienoties kritiķu vērtējumiem par muļķīgo scenāriju un vājo režiju.

Kā ir ar vēsturiskumu? Šajā ziņā pārsteigumu nav – filmā gandrīz nekas no redzamā neatbilst vēsturiskajai realitātei. Tiesa gan, Nikolajam bija īslaicīga dēka ar Matildi, bet tikai līdz nākamās sievas Aleksandras satikšanai, kurā viņš uzreiz iemīlējās līdz ausīm. Atšķirībā no filmas sižeta Nikolaja tēvs un māte patiesībā iebilda pret viņa iespējamo savienību ar Aleksandru. Nikolaja un Aleksandras kāzas notika nevis vienlaikus, bet veselus divus gadus pirms kronēšanas ceremonijas un sekojošās Hodinkas traģēdijas. Kronēšanas laikā cars tik tiešām paklupa un zaudēja samaņu, bet to izraisīja nevis balerīnas sauciens, bet gan nogurdinoši garā ceremonija. Bija arī vilciena katastrofa (filmā nav norādīts, ka cars atgriežas ar ģimeni no atpūtas Krimā), taču sniegs vēl nebija uzsnidzis, lija lietus. Turklāt vainīgs nebija kāds zemnieks ar pajūgu, bet gan sliktais dzelzceļa stāvoklis un trīskārt pārsniegtais atļautais braukšanas ātrums. Nav attēlotas arī atsevišķas spilgtas Nikolaja personības iezīmes, piemēram, viņa vaļasprieks – kaķu un vārnu šaušana garāku pastaigu laikā (upuru skaitu viņš rūpīgi fiksēja savā dienasgrāmatā). Bet varbūt arī labi, ka tā, jo tad protestiem pret filmu noteikti būtu pievienojušies arī dzīvnieku tiesību aizstāvji.

Neskatoties uz vilšanos, ko filma sagādās tiem, kuri cer uz sensacionalitāti, kinematogrāfisku izcilību (filmas budžets ir aptuveni 25 miljoni dolāru) vai vēsturisko precizitāti, tā ir vērtīga kaut vai ar to, ka rosina uz dažām pārdomām. Filma sākas ar katastrofu (vilciena avārija) un beidzas ar katastrofu (Hodinkas traģēdija) – tikpat traģisks ir gan Nikolaja II tēls, gan pati Krievijas vēsture 20. gadsimtā, kas ved no katastrofas uz nākamo katastrofu. Kontekstā ar milzīgo ažiotāžu ap filmas veidošanu nevar nepamanīt arī dalītas (varētu teikt arī skarbāk – šizofrēniskas) vēsturiskās atmiņas pastāvēšanu Krievijā. Šķiet, ka tikai neizskaidrojamā krievu dvēsele var vienlaikus celt godā un uzskatīt par svēto gan caru Nikolaju II, gan viņa slepkavu Ļeņinu.

Nikijs un Volodja

Šajā filmā gan Nikolajs nav attēlots ne kā "asiņainais" (tādu palamu viņš ieguva jau no valdīšanas sākuma), ne kā svētais. Kāds tad viņš ir? Priekšgājēja aiziešanas pārsteigts, apjucis, neizlēmīgs un atbildības nastas mākts mačo. Vai šāds apraksts mums nevienu neatgādina? Putins ir atzinies, ka ļoti labi pazīstot režisoru Alekseju Učiķeļu, un mēs varētu pieņemt, ka kaut kādā mērā arī filmā redzamais "Nikijs" līdzinās mūsdienu Krievijas valdniekam. Uz filmas pirmizrādi bija ieradies arī Putina preses sekretārs Dmitrijs Peskovs, kurš pēc seansa nespēja noslēpt smaidu. Interesanti šajā kontekstā ir atzīmēt, ka filmā dažādos aspektos ir uzsvērts vāciskums, bet visiem ir labi zināma Putina sentimentalitāte attiecībā pret savām jaunības dienu profesionālajām gaitām Vācijā. Tāpat kā Nikolajam, arī Putinam mīlestības vietā bija jāizvēlas Krievija. Tiesa gan, tiek mēļots, ka atšķirībā no Nikija viņš dodot priekšroku mākslas vingrošanai, nevis baletam.

Nikolajs un Latvija

Galu galā mēs varētu jautāt – kāda tad īsti ir Nikolaja II vieta Latvijas vēsturē? Šķiet, ka spēcīgākā asociācija ar viņu ir cara dotais norādījums soda ekspedīcijas vadītājam ģenerālim Orlovam 1905. gada revolūcijas laikā – mazāk žēlot, bet vairāk šaut. Soda ekspedīcijas nogalināja aptuveni tikpat daudz cilvēku, cik Latvijas armija zaudēja Neatkarības karā. Nāk prātā arī Nikija vēstule sievai, kurā viņš apgalvoja, ka latvieši esot sajukuši prātā.

Nikolaja II laiks bija traģisks ne tikai Krievijai, bet arī Latvijai – divas revolūcijas un pasaules karš. Tomēr būtiskākā pārmaiņa, kas notika Nikolaja II valdīšanas laikā latviešu sabiedrībā, bija vilšanās cara režīmā un Krievijā. Divus gadsimtus latvieši bija skatījušies uz Krieviju kā lielo iespēju zemi, uz caru – kā glābēju no vietējo muižnieku patvaļas un ilgi gaidīto reformu īstenotāju. Viss mainījās tieši Nikolaja II laikā.

Pēc jaunstrāvnieku arestiem 1897. gadā Miķelim Valteram, sēžot cietumā, pirmo reizi esot ienākusi prātā doma, ka Krievijai ir jāsabrūk un Latvijai jātop neatkarīgai. Savukārt 1905. gada notikumi, kad zaldāti cara vārdā kāra un šāva zemniekus, dedzināja saimniecības un spridzināja skolas, pielika punktu cara idealizēšanai, kas bija tik raksturīga iepriekš.

Raksta autors:
 

Vispopulārākais

Meitene zirnekļa tīklā

Pirmizrāde Latvijā
09-11-2018
Lasīt vairāk

Kolete

Pirmizrāde Latvijā
09-11-2018
Lasīt vairāk

Pasakaini bagāti

Pirmizrāde Latvijā
02-11-2018
Lasīt vairāk

Tikai ne viņi

Pirmizrāde Latvijā
26-10-2018
Lasīt vairāk

Sīkpēdis

Pirmizrāde Latvijā
19-10-2018
Lasīt vairāk

Es joprojām tevi redzu

Pirmizrāde Latvijā
19-10-2018
Lasīt vairāk

Piparmētra

Pirmizrāde Latvijā
12-10-2018
Lasīt vairāk

Elles parks

Pirmizrāde Latvijā
12-10-2018
Lasīt vairāk

Zvaigzne ir dzimusi

Pirmizrāde Latvijā
05-10-2018
Lasīt vairāk

Venoms

Pirmizrāde Latvijā
05-10-2018
Lasīt vairāk
08-11-2018

Keira Naitlija savaldzina pasauli Koletes tēlā

Šo piektdien, 9. novembrī uz lielajiem ekrāniem Latvijā sāk izrādīt iedvesmojošu biogrāfisku drāmu “Kolete” (“Colette”), kurai pamatā ir franču rakstnieces Sidonijas Gabrieles Koletes fascinējošais dzīvesstāsts. Droši var apgalvot, ka britu aktrisi Keiru Naitliju atcerēsies pēc Koletes lomas a...
Lasīt vairāk
08-11-2018

“Meitene ar pūķa tetovējumu” varoņi atgriežas uz lielajiem ekrāniem

Šo piektdien, 9. novembrī pirmizrādi Latvijā piedzīvos trilleris “Meitene zirnekļa tīklā” (“The Girl in the Spider’s Web”), kas uzņemta pēc Dāvida Lāgerkranca tāda paša nosaukuma bestsellera motīviem. Grāmatas “Meitene ar pūķa tetovējumu” autora Stīga Lārsona radītie varoņi Līsbete Salande...
Lasīt vairāk
11-10-2018

Uz lielajiem ekrāniem šausmu komēdija jauniešiem

Šo piektdien, 12. septembrī Latvijas kinoteātros sāk izrādīt šausmu piedzīvojumu komēdiju “Zosāda 2: Nolādētais Helovīns” (“Goosebumps 2: Haunted Halloween”). Tāpat kā pirmā filma, arī otrā daļa veidota, balstoties uz rakstnieka Roberta Lorensa Staina populāro, tāda paša nosaukuma šausmu stāstu g...
Lasīt vairāk
02-10-2018

“Homo Novus” – populārākā filma Latvijā

Simtgades spēlfilma “Homo Novus” ar vairāk nekā 11 tūkstošu skatītāju apmeklējumu visā Latvijā kļuvusi par populārāko filmu septembra noslēdzošajā nedēļas nogalē. Trīs dienās no piektdienas līdz svētdienai to apmeklējuši 8267 skatītāji, bet kopš pirmizrādes 26. septembrī kopā jau 11 055 skatītāju. &Scar...
Lasīt vairāk
28-09-2018

30.gadu greznumā pirmizrādi piedzīvo latviešu spēlfilma “Homo Novus”

Trešdien, 26.septembrī, pulcējot filmas kolorīto aktieru sastāvu, komandu un sabiedrības krējumu,  pirmizrādi piedzīvoja latviešu spēlfilma “Homo Novus”. Pasākumā atdzīvojās 30.gadu bohēma, to laiku greznums un elegance. Romantisko intrigu un pārpratumu komēdiju, jau sākot no 28.septembra, varēs vērot Latvijas k...
Lasīt vairāk
23-08-2018

Uz lielajiem ekrāniem šausmu filma “Slenedermens”

Šo piektdien, 24. augustā uz lielajiem ekrāniem Latvijā būs skatāma nervus kutinoša šausmu filma “Slendermens’ (“Slender Man”). Šausmu filmas “Slendermens” darbība notiek kādas Masačūsetsas štata mazpilsētā, kurā tās jaunieši veic rituālu, lai atspēkotu mītu par &scar...
Lasīt vairāk
22-08-2018

Pirmizrāde īpaši neķītrai kriminālkomēdijai “Rotaļlietas pieaugušajiem”...

Šo piektdien, 24. augustā pirmizrādi Latvijas kinoteātros piedzīvos kriminālkomēdija “Rotaļlietas pieaugušajiem” (“Happytime murders”), ar īstiem aktieriem un vienām no slavenākajām pasaules lellēm galvenajās lomās. Lai gan komēdijā, līdztekus aktieriem piedalās arīdzan lelles, skatītājiem nevajadzētu &sca...
Lasīt vairāk
09-08-2018

Uz lielajiem ekrāniem šīs vasaras aizraujošākā komēdija

Šo piektdien, 10. augustā Latvijas kinoteātros sāk izrādīt asprātīgo un dinamisko  komēdiju “Spiegs, kurš mani pameta” (“Spy who dumped me”) ar lieliskām komiķēm galvenajās lomās. Spiegu komēdijas centrālās varones atveido Mila Kunisa, kura savulaik atzīta par pasaules iekārojamāko sievieti un Keita M...
Lasīt vairāk
28-06-2018

Latvijas kinoteātros asa sižeta filma “Sicario 2: karteļu karš”

Šonedēļ pirmizrādi Latvijas kinoteātros piedzīvo asa sižeta filma “Sicario 2: karteļu karš” (“Sicario2: day of the soldado”), kas Amerikā saņēmusi augstu kritiķu un skatītāju novērtējumu. 2015. gadā tika izrādīta pirmā filma "Sicario: Narkokarš", kurā galvenais varonis dodas cīņā ar Meksika...
Lasīt vairāk
18-06-2018

Filma “Oušenas 8” no šīs nedēļas skatāma arī Latvijā

No šīs nedēļas arī Latvijas kinoteātros sāk izrādīt, ASV īpaši veiksmīgi startējušo,  piedzīvojumu komēdiju “Oušenas 8” (Ocean’s 8), kurā galvenajās lomās triumfē izcilās un šarmantās Amerikas šovbiznesa sievietes. “Oušena” triloģijas turpinājums - astoņu dāmu izpi...
Lasīt vairāk
17-05-2018

Holivudas godalgotās dīvas gaumīgā komēdijā

Jau šo piektdien, 18. maijā, uz lielajiem ekrāniem Latvijā skatāma gaumīga komēdija “Grāmatu klubiņš” (“Book Club”) ar šarmantu un godalgotu Holivudas aktrišu četrotni galvenajās lomās. Filmas centrālās varones, kuras attēlo Holivudas dīvas: Daiena Kītone (“Labāk vēlāk nekā par vēlu&rdqu...
Lasīt vairāk
07-05-2018

Konstantīna Habenski debija režijā

Jau no 4. maija, uz lielajiem ekrāniem skatāma Latvijā pazīstamā Krievijas aktiera Konstantīna Habenski režisētā vēsturiskā drāma - trilleris „Sobibora“, kas vēsta  par Otrā pasaules kara laika notikumiem. Talantīgais aktieris, Habenskis, kura pieredze aktiermeistarībā ir visai apjomīga -  vairāk kā 40 filmas, 20 izrādes, ...
Lasīt vairāk
19-04-2018

Atklāta izstāde, kas ļauj ielūkoties filmas “Homo Novus” tapšanas procesā...

Latvijas simtgades spēlfilmas, pārpratumu komēdijas “Homo Novus” pirmizrāde visā Latvijā notiks jau šī gada septembrī. Tirdzniecības centrā Galerija Centrs atklāta izstāde "Rīga toreiz un tagad", kas ļauj ielūkoties filmas tapšanā un sajust tai raksturīgo trīsdesmito gadu atmosfēru, kurā iejutās arī filmas aktie...
Lasīt vairāk
17-04-2018

Arī Latvijā uz lielajiem ekrāniem skatāms Dveina Džonsona grāvējs

Amerikā īpaši veiksmīgi startējušais, asa sižeta zinātniskais trilleris “Postītāji” (“Rampage”) ar populāro aktieri un cīkstoni Dveinu Džonsonu galvenajā lomā skatāms arī Latvijas kinoteātros. Filmas sižets tapis pēc pagājušā gadsimta astoņdesmito gadu videospēles motīviem un stāsta centrālais varoni...
Lasīt vairāk
04-04-2018

Pirmizrāde Stīvena Spīlberga jaunākajai fantastikas piedzīvojumu filmai

Ar īpašu sajūsmu šīs brīvdienas sagaida datorspēļu un zinātniskās fantastikas fani -  Latvijas kinoteātros tiek izrādīta,  pēc pasaules bestsellera motīviem uzņemtā un slavenā režisora Stīvena Spīlberga režisētā piedzīvojumu fantastikas filma “Spēle Sākas” (“Ready Player One”). Filmas sižets aizve...
Lasīt vairāk
19-03-2018

Pirmizrāde gada gaidītākajai videospēles ekranizācijai

Šonedēļ pirmizrādi Latvijas kinoteātros piedzīvo, pēc pasaulē populārās videospēles motīviem uzņemtā, piedzīvojumu filma “Kapeņu izlaupītāja Lara Krofta” (“Tomb Raider”) ar godalgoto zviedru aktrisi Alīsiju Vikanderi galvenajā lomā. Laras Kroftas tēls ir pazīstams jau no deviņdesmitajiem gadiem, kad pirmo reizi v...
Lasīt vairāk
19-03-2018

Pārsteidzoši fakti par filmas “Dziļie ūdeņi” stāstu skar arī Latviju

Šobrīd Latvijas kinoteātros skatāmās filmas “Dziļie ūdeņi” (“Mercy”) stāsts par burātāju-amatieri Donaldu Krohērstu ticis iemūžināts daudz agrāk – 1986. gadā, Padomju savienības veidotajā filmā “Gadsimta sacīkstes” (“Гонка векa“). Filmas kadros redzams Latvijā radītais, leģendārais katam...
Lasīt vairāk
08-03-2018

Pirmizrāde mūsdienīgai komēdijai visai ģimenei

Jau šo piektdien, 9. martā, uz lielajiem ekrāniem Latvijā skatāma piedzīvojumu komēdija visai ģimenei “Trusītis Pēterītis” (“Peter Rabbit”), kas balstīta uz angļu rakstnieces Beatrises Poteres 1902. gada pasakas par nebēdnīgo trusīti Pēterīti un joprojām priecē gan bērnus, gan pieaugušos visā pasaulē. Prota...
Lasīt vairāk
08-03-2018

Uz lielajiem ekrāniem aizkustinoša drāma ar Kolinu Fērtu galvenajā lomā

Piektdien, 9. martā, Latvijas kinoteātros sāk rādīt uz patiesiem notikumiem balstītu, aizkustinošu biogrāfisku drāmu “Dziļie ūdeņi” (“Mercy”), kurā britu godalgotais aktieris Kolins Fērts iejūtas strupceļā nonākuša burātāja lomā. Filmas scenārijs ir veidots pēc notikumiem, kuri risinājās 1968. gadā, kad Don...
Lasīt vairāk
06-02-2018

Konstantīns Habenskis iespaidīgā trillerī

Aizvadītajā nedēļas nogalē Latvijas kinoteātros veiksmīgi startēja iespaidīgs Krievijas trilleris “Selfijs” (“Селфи“), ar Latvijā atzinību guvušo aktieri Konstantīnu Habenski galvenajā lomā. Trilleris  “Selfijs” ir veidots pēc Sergeja Minajeva bestsellera motīviem un tā režisors ir Nikolajs Homeri...
Lasīt vairāk
25-01-2018

Latvijas un sabiedroto karavīri apmeklēs filmas “Kavalērija” pirmizrādi

Piektdien, 26.janvārī, Nacionālo bruņoto spēku karavīri kopā ar NATO paplašinātās klātbūtnes kaujas grupas karavīriem un ASV operācijas “Atlantic Resolve” karavīriem apmeklēs filmas “Kavalērija” (12 Strong) pirmizrādi kinoteātrī “Forum Cinemas”. Sākot no plkst.18:00, Latvijas un sabiedroto karavīri d...
Lasīt vairāk
25-01-2018

Kinoteātros jaunākā Stīvena Spīlberga filma

Šonedēļ pirmizrādi Latvijas kinoteātros piedzīvos Holivudas ietekmīgākā režisora Stīvena Spīlberga jaunākais veikums – biogrāfiskā drāma “Slepenie dokumenti” (“Post”) ar Merilu Strīpu un Tomu Henku galvenajās lomās. Scenārijs filmai “Slepenie dokumenti” ir veidots balstoties uz patiesiem notikumi...
Lasīt vairāk
17-01-2018

Kinoteātros sezonas skaistākā un pārsteidzošākā drāma

Šonedēļ pirmizrādi Latvijas kinoteātros piedzīvos prestižos kinofestivālos iemīļotā itāļu režisora Lukas Gvadanjīno jaunākā filma “Sauc mani savā vārdā” (“Call Me by Your Name”). Tā pasaulē jau paguvusi izpelnīties skatītāju un kinokritiķu atzinību. Piemēram, Ņujorkas filmu festivālā publika pēc seansa, stāvot kājās,...
Lasīt vairāk
17-01-2018

Pirmizrāde daudzsološai animācijas filmai

Jau šajā piektdienā, 19. janvārī, Latvijas kinoteātros pirmizrādi piedzīvos visu ģimeni uzrunājoša animācijas filma “Kukaiņu slepenā dzīve” (“Drôles de Petites Bêtes”). Tās scenārija pamatā ir populāra franču-dāņu bērnu rakstnieka un ilustratora Antona Kringsa grāmatas par aizraujošiem notik...
Lasīt vairāk
10-01-2018

Pirmizrāde nervus kutinošai šausmu filmai

Šonedēļ pirmizrādi Latvijas kinoteātros piedzīvo pirmizrādi nervus kutinoša šausmu filma visiem rēgu faniem – “Astrāls: Pēdējā atstlēga” (Insidious: The Last Key), kas ir ceturtais stāsts šausmu filmu sērijā. Stāsta centrālā varone ir Elīza, parapsiholoģe ar daudzu gadu pieredzi, kura tiek uzaicināt...
Lasīt vairāk
06-12-2017

Nebijis notikums Holivudā

Filmas “Visa pasaules nauda” (All the money in the world) uzņemšanas fināla taisnē tiek aizvietots vienas no galvenās lomas - Žana Pola Getija atveidotājiem, aktieris Kevins Speisijs. Režisors Ridlijs Skots un filmas veidotāji (Scott Free Productions un Imperative Entertainment) pieņēma visai sarežģito lēmumo – pārfilmē...
Lasīt vairāk
29-11-2017

Betmens cīnās Skrundas militārajā pilsētā

Latvijas kinoteātros joprojām var skatīt asa sižeta piedzīvojumu filmu “Taisnības līga” (“Justice league”), kurā redzamas ainas no Latvijas. Holivudas supervaroņu filmas uzņemšanas grupas pārstāvji ir izvēlējušies Skrundas militāro pilsētiņu par vienu no prototipiem episkai kaujas ainai. Ideju lokācijai ir ...
Lasīt vairāk
29-11-2017

Lācēns Padingtons atgriežas uz lielajiem ekrāniem

Šonedēļ pirmizrādi Latvijas kinoteātros piedzīvos sirsnīga un jautra komēdija visai ģimenei “Lācēna Padingtona piedzīvojumi 2” (Paddington 2). Šoreiz filmiņas galvenais varonis – animētais lācēns Padingtons, dosies pa pēdām kādam meistarīgam zaglim. Pēc notikumiem pirmajā filmas daļā „Lācēna Padingtona pied...
Lasīt vairāk
14-11-2017

Bleika Laivlija pārsteidz jutekliskā trillerī

Aktrises Bleikas Laivlijas talanta cienītāji šo nedēļu jau ir iezīmējuši kā īpašu savos plānotājos. Piektdien, 17. novembrī, Latvijas kinoteātros sāks rādīt viņas jaunāko veikumu – spriedzes un jutekliskuma pilno trilleri “Es redzu vienīgi tevi” (“All I See Is You”). Filma ”Es redzu vienī...
Lasīt vairāk
09-11-2017

Pirmizrāde drāmai par īpašu ugunsdzēsēju vienību

Šonedēļ pirmizrādi Latvijas kinoteātros piedzīvo pasaulē vadošo kinokritiķu atzinīgi novērtētā drāma “Tikai drosmīgie” (“Only the Brave”). Tas ir uz patiesiem notikumiem balstīts kino stāsts par īpaši apmācītu ugunsdzēsēju vienību, kura 2013. gada vasarā cīnījās ar postošu savvaļas ugunsgrēku, ka...
Lasīt vairāk