Matilde, Nikolajs un neizskaidrojamā krievu dvēsele
Skaties video
03-11-2017

Matilde, Nikolajs un neizskaidrojamā krievu dvēsele

Alekseja Učiķeļa režisētā "Matilde" ir viena no pēdējo gadu gaidītākajām un vienlaikus arī skandalozākajām kinofilmām Krievijā. Tā ir veltīta Krievijas vēsturē pretrunīgi vērtētai personībai – Krievijas impērijas pēdējam caram Nikolajam II (1868–1918) – un viņa dēkai ar baletdejotāju Matildi Kšesinsku (1872–1971).

Skandāli ap vēstures tematikai veltītām filmām Krievijā nav nekas jauns. Sevišķi tas attiecas uz jutīgajiem 2. pasaules kara ("Lielā Tēvijas kara") notikumiem, kur neizbēgami ir konflikti starp patriotisko mitoloģiju un vēsturisko realitāti. Tomēr "Matildes" gadījumā strīdi izvērsās ne tikai (un ne tik daudz) ap vēsturi, kā ap reliģiju.

Komunistu noslepkavotais cars Nikolajs II ir pareizticīgo baznīcas svētais. Vispirms 1981. gadā viņu kanonizēja Krievijas pareizticīgo baznīca ārzemēs, bet desmit gadus pēc PSRS sabrukuma arī Maskavas patriarhāts. Līdz ar to nodoms ekranizēt Nikolaja II dzīvi, piedevām uzsverot tik divdomīgu epizodi viņa mūžā kā dēku ar balerīnu, jau sākotnēji bija lemts izvērsties skandālā.

Krievijā, kur politiskajā dienaskārtībā arvien lielāku lomu ieņem pareizticīgā dzīvesziņa, svētā mocekļa iespējamā "zaimošana" sacēla milzu protestus. Pareizāk, nevis pati filma, bet tās treileris, kas publiski parādījās 2016. gada sākumā. Protesta priekšgalā nostājās Krievijas Valsts domes deputāte Natālija Paklonskaja, kuras apsēstība ar cara personību sāka atgādināt māniju. Cara ģīmetni viņa bija novietojusi pat starp savu ģimenes locekļu fotoattēliem uz darba kabineta galda. Izskanēja aicinājumi aizliegt filmu, kuru neviens nebija redzējis un kurā valsts jau bija ieguldījusi tuvu pie 10 miljoniem dolāru. Reliģiskās jūtas tika uzkurinātas ar pareizticīgo aktīvistu izplatītajām baumām, ka galvenās lomas atveidotājs Larss Aidingers esot piedalījies pornofilmās, ko pats aktieris gan kategoriski noliedza. Ne pats Aidingers, ne Matildes lomas atveidotāja poļu aktrise Mihalina Olišanskaja neieradās uz filmas pirmizrādi Maskavā, jo saņēma fiziskas izrēķināšanās draudus.

Arī Latvijā pareizticīgie aktīvisti filmas skatītājiem dalīja brošūras ar patieso Nikolaja II biogrāfiju. Tas, protams, ir apsveicami, ka pareizticīgā baznīca, kura 1917. gadā nekādi neprotestēja pret cara atteikšanos no troņa un viņa arestu, pēc simts gadu pārtraukuma ir gatava vismaz simboliski par viņu iestāties.

Cik skandālu apvīts bija filmas gaidīšanas laiks, tik mierīgi pagāja pati pirmizrāde Maskavā un Pēterburgā. Visi viegli uzelpoja, ka vismaz komunistu jūtas nebija aizskartas, pat neskatoties uz to, ka filmas izrādīšanas sākums bija pieskaņots Oktobra apvērsuma (dažkārt dēvēta arī par "Lielo Oktobra sociālistisko revolūciju") simtgadei. Pareizticīgo un komunistu apvienošanās kopīgā protestā jau būtu nedaudz par daudz. Filmas gala versija izrādījās ievērojami koriģēta, pat salīdzinot ar jau minēto treileri. Piemēram, pazudusi ir cara Aleksandra III teiktā frāze, ka pēdējo simts gadu laikā ar balerīnām nav dzīvojis tikai viens Krievijas cars.

Skaisti tērpi un viss?

Ko teikt par pašu filmu? Skaisti tērpi. Skaistas dekorācijas. Varētu uzslavēt arī aktierspēli. No otras puses, var pievienoties kritiķu vērtējumiem par muļķīgo scenāriju un vājo režiju.

Kā ir ar vēsturiskumu? Šajā ziņā pārsteigumu nav – filmā gandrīz nekas no redzamā neatbilst vēsturiskajai realitātei. Tiesa gan, Nikolajam bija īslaicīga dēka ar Matildi, bet tikai līdz nākamās sievas Aleksandras satikšanai, kurā viņš uzreiz iemīlējās līdz ausīm. Atšķirībā no filmas sižeta Nikolaja tēvs un māte patiesībā iebilda pret viņa iespējamo savienību ar Aleksandru. Nikolaja un Aleksandras kāzas notika nevis vienlaikus, bet veselus divus gadus pirms kronēšanas ceremonijas un sekojošās Hodinkas traģēdijas. Kronēšanas laikā cars tik tiešām paklupa un zaudēja samaņu, bet to izraisīja nevis balerīnas sauciens, bet gan nogurdinoši garā ceremonija. Bija arī vilciena katastrofa (filmā nav norādīts, ka cars atgriežas ar ģimeni no atpūtas Krimā), taču sniegs vēl nebija uzsnidzis, lija lietus. Turklāt vainīgs nebija kāds zemnieks ar pajūgu, bet gan sliktais dzelzceļa stāvoklis un trīskārt pārsniegtais atļautais braukšanas ātrums. Nav attēlotas arī atsevišķas spilgtas Nikolaja personības iezīmes, piemēram, viņa vaļasprieks – kaķu un vārnu šaušana garāku pastaigu laikā (upuru skaitu viņš rūpīgi fiksēja savā dienasgrāmatā). Bet varbūt arī labi, ka tā, jo tad protestiem pret filmu noteikti būtu pievienojušies arī dzīvnieku tiesību aizstāvji.

Neskatoties uz vilšanos, ko filma sagādās tiem, kuri cer uz sensacionalitāti, kinematogrāfisku izcilību (filmas budžets ir aptuveni 25 miljoni dolāru) vai vēsturisko precizitāti, tā ir vērtīga kaut vai ar to, ka rosina uz dažām pārdomām. Filma sākas ar katastrofu (vilciena avārija) un beidzas ar katastrofu (Hodinkas traģēdija) – tikpat traģisks ir gan Nikolaja II tēls, gan pati Krievijas vēsture 20. gadsimtā, kas ved no katastrofas uz nākamo katastrofu. Kontekstā ar milzīgo ažiotāžu ap filmas veidošanu nevar nepamanīt arī dalītas (varētu teikt arī skarbāk – šizofrēniskas) vēsturiskās atmiņas pastāvēšanu Krievijā. Šķiet, ka tikai neizskaidrojamā krievu dvēsele var vienlaikus celt godā un uzskatīt par svēto gan caru Nikolaju II, gan viņa slepkavu Ļeņinu.

Nikijs un Volodja

Šajā filmā gan Nikolajs nav attēlots ne kā "asiņainais" (tādu palamu viņš ieguva jau no valdīšanas sākuma), ne kā svētais. Kāds tad viņš ir? Priekšgājēja aiziešanas pārsteigts, apjucis, neizlēmīgs un atbildības nastas mākts mačo. Vai šāds apraksts mums nevienu neatgādina? Putins ir atzinies, ka ļoti labi pazīstot režisoru Alekseju Učiķeļu, un mēs varētu pieņemt, ka kaut kādā mērā arī filmā redzamais "Nikijs" līdzinās mūsdienu Krievijas valdniekam. Uz filmas pirmizrādi bija ieradies arī Putina preses sekretārs Dmitrijs Peskovs, kurš pēc seansa nespēja noslēpt smaidu. Interesanti šajā kontekstā ir atzīmēt, ka filmā dažādos aspektos ir uzsvērts vāciskums, bet visiem ir labi zināma Putina sentimentalitāte attiecībā pret savām jaunības dienu profesionālajām gaitām Vācijā. Tāpat kā Nikolajam, arī Putinam mīlestības vietā bija jāizvēlas Krievija. Tiesa gan, tiek mēļots, ka atšķirībā no Nikija viņš dodot priekšroku mākslas vingrošanai, nevis baletam.

Nikolajs un Latvija

Galu galā mēs varētu jautāt – kāda tad īsti ir Nikolaja II vieta Latvijas vēsturē? Šķiet, ka spēcīgākā asociācija ar viņu ir cara dotais norādījums soda ekspedīcijas vadītājam ģenerālim Orlovam 1905. gada revolūcijas laikā – mazāk žēlot, bet vairāk šaut. Soda ekspedīcijas nogalināja aptuveni tikpat daudz cilvēku, cik Latvijas armija zaudēja Neatkarības karā. Nāk prātā arī Nikija vēstule sievai, kurā viņš apgalvoja, ka latvieši esot sajukuši prātā.

Nikolaja II laiks bija traģisks ne tikai Krievijai, bet arī Latvijai – divas revolūcijas un pasaules karš. Tomēr būtiskākā pārmaiņa, kas notika Nikolaja II valdīšanas laikā latviešu sabiedrībā, bija vilšanās cara režīmā un Krievijā. Divus gadsimtus latvieši bija skatījušies uz Krieviju kā lielo iespēju zemi, uz caru – kā glābēju no vietējo muižnieku patvaļas un ilgi gaidīto reformu īstenotāju. Viss mainījās tieši Nikolaja II laikā.

Pēc jaunstrāvnieku arestiem 1897. gadā Miķelim Valteram, sēžot cietumā, pirmo reizi esot ienākusi prātā doma, ka Krievijai ir jāsabrūk un Latvijai jātop neatkarīgai. Savukārt 1905. gada notikumi, kad zaldāti cara vārdā kāra un šāva zemniekus, dedzināja saimniecības un spridzināja skolas, pielika punktu cara idealizēšanai, kas bija tik raksturīga iepriekš.

Raksta autors:
 

Vispopulārākais

Džons Viks 3: Parabellum

Pirmizrāde Latvijā
17-05-2019
Lasīt vairāk

Saule arī ir zvaigzne

Pirmizrāde Latvijā
17-05-2019
Lasīt vairāk
Vispopulārākais

Pokémon: Detektīvs Pikaču

Pirmizrāde Latvijā
10-05-2019
Lasīt vairāk

Lielais ceļojums

Pirmizrāde Latvijā
03-05-2019
Lasīt vairāk

Raudošās sievietes lāsts

Pirmizrāde Latvijā
03-05-2019
Lasīt vairāk

Tas tik ir pārītis!

Pirmizrāde Latvijā
03-05-2019
Lasīt vairāk

Stokholma

Pirmizrāde Latvijā
19-04-2019
Lasīt vairāk

Tēti, atstiep kājas

Pirmizrāde Latvijā
12-04-2019
Lasīt vairāk

Šezam!

Pirmizrāde Latvijā
05-04-2019
Lasīt vairāk

Teen Spirit: Pretī sapnim

Pirmizrāde Latvijā
05-04-2019
Lasīt vairāk

Pelni sniegā

Pirmizrāde Latvijā
29-03-2019
Lasīt vairāk
25-03-2019

Uz lielajiem ekrāniem animācijas filma “Karalienes korgijs”

22. februārī uz lielajiem ekrāniem Latvijā sāka izrādīt veltījumu Anglijas karalienes mīluļiem, piedzīvojumu animācijas filmu “Karalienes korgijs” (“Queen’s corgi”). Leģenda vēsta, ka Velsas korgijs ir feju suns, fejas to lietoja ratu vilkšanai un lopu ganīšanai, tāpēc tumšākās krāsas laukumi ...
Lasīt vairāk
21-03-2019

Viestura Kairiša filmas “Pilsēta pie upes” pirmais reklāmas rullītis

Klajā nācis Viestura Kairiša filmas “Pilsēta pie upes” (Piļsāta pi upis) tīzerrullītis. Filma, kurā mīlas stāsts mijas ar sarežģītiem vēstures notikumiem, Latvijas kinoteātros gaidāma nākamā gada janvārī. Noskaties rullīti! Lai cik necilvēcīga nebūtu vēstures gaita, cilvēkam vienmēr ir iespēja saglabāt cilvēcību. Ansim...
Lasīt vairāk
13-03-2019

Notikusi Gata Šmita vēsturiskās drāmas “1906” pirmizrāde

Šo trešdien, 13. martā, kinoteātrī Forum Cinemas tika atklāta režisora Gata Šmita krimināldrāma ”1906”, ar kuru tiek noslēgta programma “Latvijas filmas Latvijas simtgadei”. Filma uz ekrāniem Latvijā nonāks sākot no 15. marta.   Filmas pirmizrādē piedalījās radošā filmas komanda kuplā ska...
Lasīt vairāk
07-03-2019

Uz lielajiem ekrāniem vēsturiskā drāma “Kurska”

Šo piektdien, 8. martā uz lielajiem ekrāniem Latvijā sāk izrādīt vēsturisko drāmu “Kurska” (“Kursk”), kas ir dāņu režisora Tomasa Vinterberga redzējums par traģiskajiem 2000. gada notikumiem Barenca jūrā, kad pēc eksplozijas militāro mācību laikā nogrima Krievijas atomzemūdene “K-141 Kurska”. Traģiskaj...
Lasīt vairāk
05-03-2019

Sākas biļešu pārdošana uz Gata Šmita krimināldrāmu “1906”

Sākot ar šodienu, 5. martu, ir nopērkamas biļetes uz režisora Gata Šmita krimināldrāmu ”1906”, ar kuru noslēdzas programma “Latvijas filmas Latvijas simtgadei”. Asa sižeta vēsturiskā piedzīvojumu drāma ”1906” uz lielajiem ekrāniem Latvijā būs skatāma no 15. marta, savukārt oficiālā filmas pirmizrād...
Lasīt vairāk
01-03-2019

Uz lielajiem ekrāniem nervus kutinoša spriedzes filma

Šo piektdien, 1. martā uz lielajiem ekrāniem Latvijā sāk izrādīt nervus kutinošu spriedzes trilleri ”Greta”, kurā galvenās lomas atveido divu paaudžu izcilās aktrises – Izabella Ipēra un Hloja Greisa Moreca. Stāsta centrā ir jaunā un labsirdīgā Frānsisa, kura Ņujorkas metro atrod nozaudētu rokassomiņu. Ilgi nedom...
Lasīt vairāk
21-02-2019

Simtgades skatītākās filmas “Homo Novus” mūzika pieejama digitāli

No šodienas visos lielākajos mūzikas straumēšanas un lejupielādes servisos (Spotify, iTunes, Deezer, Amazon u.c ), publicēts  filmas “Homo Novus” oficiālais skaņu celiņš. Filmas mūziku veido 14 kompozīcijas, 12 no kurām ir filmas komponista Raimonda Paula mūzika, bet divas ir komponistu un mūziķu Dāvja Jur...
Lasīt vairāk
21-02-2019

Publiskots Latvijas Simtgades noslēdzošās spēlfilmas “1906” treileris

Mēnesi pirms filmas pirmizrādes, īpašā gaisotnē Kaņepes Kultūras Centrā skatītāji tika iepazīstināti ar režisora Gata Šmita filmas “1906” oficiālo reklāmas rullīti. Visi interesenti var gūt pirmo iespaidu par gaidāmo krimināldrāmu, noskatoties filmas treileri internetā. Filmas pirmizrāde notiks 13. martā, bet kinoteātros ...
Lasīt vairāk
08-02-2019

Līams Nīsons melnā humora kriminālkomēdijā

Šo piektdien, 8. februārī uz lielajiem ekrāniem Latvijā sāk izrādīt asa sižeta trilleri ar skarba humora elementiem “Visi gali sniegā” (Cold pursuit), kurā galveno lomu atveido “Oskara” balvas nominants Līams Nīsons. Filma “Visi gali sniegā” ir par sniega tīrīšanas mašīnas šofera N...
Lasīt vairāk
21-01-2019

Džūlija Robertsa emocionālā drāmā “Bens ir atgriezies”

Šo piektdien, 18. janvārī uz lielajiem ekrāniem Latvijā sāk izrādīt emocionālu drāmu “Bens ir atgriezies” (“Bens Is Back”), kurā aktrise Džūlija Robertsa atveido galveno lomu – mīlošu māti, kuras neracionālā mīlestība liek darīt visu, lai pasargātu savu dēlu no lielām briesmām. Mātes savos bērnos redz...
Lasīt vairāk
02-01-2019

Latvijas Simtgades filmu programma noslēgsies ar krimināldrāmu “1906”

Pēdējā no programmas “Latvijas filmas Latvijas simtgadei” spēlfilmām - Gata Šmita  krimināldrāma “1906” - ir nonākusi finiša taisnē. Filmas pirmizrāde notiks 2019. gada 15. martā. Filmas pēcapstrādes process notiek studijā “Tanka”, sadarbībā ar studiju “Lokomotīve” un Francijas ...
Lasīt vairāk
27-12-2018

“HOMO NOVUS” kļūst par populārāko Latvijas filmu 2018. gadā

Tikai 12 nedēļās kopš filmas pirmizrādes septembra beigās simtgades spēlfilmu “Homo Novus” kopumā noskatījušies jau gandrīz 87 000 skatītāji, kas pēc kinoizplatītāju datiem to ierindo 2018. gada populārāko Latvijas filmu topa pirmajā vietā. “Homo Novus” apmeklējuma ziņā pārspējusi arī līdzšinējo to...
Lasīt vairāk
21-12-2018

Uz lielajiem ekrāniem spraiga fantastikas filma "AKVAMENS"

Šo piektdien, 21. decembrī uz lielajiem ekrāniem Latvijā pirmizrādi piedzīvos spraiga piedzīvojumu filma “Akvamens” (“Aquaman”), kas ir sestā kinolente populāro supervaroņu komiksu ekranizāciju sērijā.    Šis ir stāsts par to, kā bākas uzrauga Toma Karija un zemūdens valstības Atlantīdas karaliene...
Lasīt vairāk
14-12-2018

Dženifera Lopesa romantiskā komēdijā “Otrā iespēja”

Šo piektdien, 14. decembrī uz lielajiem ekrāniem Latvijā sāk izrādīt komēdiju “Otrā iespēja” (“Second Act”) ar talantīgo popdīvu Dženiferu Lopesu (Jennifer Lopez) galvenajā lomā. Romantiskās komēdijas “Otrā iespēja” galvenā varone, četrdesmitgadniece Maja strādā lielveikalā, kur viņa jūtas nenovērtēta ...
Lasīt vairāk
10-12-2018

Romantiskās komēdijas "Otrā iespēja" pirmizrāde 13. decembrī!

Sievišķīgi un romantiski pārpratumi, pārdzīvojumi, smiekli caur asarām ir tikai daži no emociju gammas toņiem, ko tik meistarīgi pārvalda skatītāji iemīļotā Dženifera Lopesa, kas jau decembrī atgriezīsies uz lielajiem ekrāniem savā jaunākajā filmā "Otrā iespēja". Pirmssvētku izklaidi piedzīvosim "Dāmām priekšroka&qu...
Lasīt vairāk
06-12-2018

Uz lielajiem ekrāniem aktiera Pola Deino spožā debija režijā

Šo piektdien, 7. decembrī pirmizrādi Latvijā piedzīvos talantīgā Holivudas aktiera Pola Deino (Paul Dano) debija kino režijā – drāma “Mežonīgā dzīve” (“Wild Life”). Filma atzinīgi tika novērtēta vairākos pasaules kino festivālos, tai skaitā Sandensas, Kannu un Ņujorkas. Aktieris Pols Deino pazīstams skatītāj...
Lasīt vairāk
29-11-2018

Uz lielajiem ekrāniem jauna versija leģendai par Robinu Hudu

Šo piektdien, 30. novembrī pirmizrādi Latvijā piedzīvos spraiga piedzīvojumu filma “Robins Huds” (Robin Hood”), kurā visā pasaulē zināmās leģendas varonis būs skatāms jaunā stāstā, kas piesātināts ar varoņdarbiem, galvu reibinošām kaujas ainām un mīlestību, kas stāv pāri laikiem. Robina Huda tēls pazīstams jau pa...
Lasīt vairāk
08-11-2018

Keira Naitlija savaldzina pasauli Koletes tēlā

Šo piektdien, 9. novembrī uz lielajiem ekrāniem Latvijā sāk izrādīt iedvesmojošu biogrāfisku drāmu “Kolete” (“Colette”), kurai pamatā ir franču rakstnieces Sidonijas Gabrieles Koletes fascinējošais dzīvesstāsts. Droši var apgalvot, ka britu aktrisi Keiru Naitliju atcerēsies pēc Koletes lomas a...
Lasīt vairāk
08-11-2018

“Meitene ar pūķa tetovējumu” varoņi atgriežas uz lielajiem ekrāniem

Šo piektdien, 9. novembrī pirmizrādi Latvijā piedzīvos trilleris “Meitene zirnekļa tīklā” (“The Girl in the Spider’s Web”), kas uzņemta pēc Dāvida Lāgerkranca tāda paša nosaukuma bestsellera motīviem. Grāmatas “Meitene ar pūķa tetovējumu” autora Stīga Lārsona radītie varoņi Līsbete Salande...
Lasīt vairāk
11-10-2018

Uz lielajiem ekrāniem šausmu komēdija jauniešiem

Šo piektdien, 12. septembrī Latvijas kinoteātros sāk izrādīt šausmu piedzīvojumu komēdiju “Zosāda 2: Nolādētais Helovīns” (“Goosebumps 2: Haunted Halloween”). Tāpat kā pirmā filma, arī otrā daļa veidota, balstoties uz rakstnieka Roberta Lorensa Staina populāro, tāda paša nosaukuma šausmu stāstu g...
Lasīt vairāk
02-10-2018

“Homo Novus” – populārākā filma Latvijā

Simtgades spēlfilma “Homo Novus” ar vairāk nekā 11 tūkstošu skatītāju apmeklējumu visā Latvijā kļuvusi par populārāko filmu septembra noslēdzošajā nedēļas nogalē. Trīs dienās no piektdienas līdz svētdienai to apmeklējuši 8267 skatītāji, bet kopš pirmizrādes 26. septembrī kopā jau 11 055 skatītāju. &Scar...
Lasīt vairāk
28-09-2018

30.gadu greznumā pirmizrādi piedzīvo latviešu spēlfilma “Homo Novus”

Trešdien, 26.septembrī, pulcējot filmas kolorīto aktieru sastāvu, komandu un sabiedrības krējumu,  pirmizrādi piedzīvoja latviešu spēlfilma “Homo Novus”. Pasākumā atdzīvojās 30.gadu bohēma, to laiku greznums un elegance. Romantisko intrigu un pārpratumu komēdiju, jau sākot no 28.septembra, varēs vērot Latvijas k...
Lasīt vairāk
23-08-2018

Uz lielajiem ekrāniem šausmu filma “Slenedermens”

Šo piektdien, 24. augustā uz lielajiem ekrāniem Latvijā būs skatāma nervus kutinoša šausmu filma “Slendermens’ (“Slender Man”). Šausmu filmas “Slendermens” darbība notiek kādas Masačūsetsas štata mazpilsētā, kurā tās jaunieši veic rituālu, lai atspēkotu mītu par &scar...
Lasīt vairāk
22-08-2018

Pirmizrāde īpaši neķītrai kriminālkomēdijai “Rotaļlietas pieaugušajiem”...

Šo piektdien, 24. augustā pirmizrādi Latvijas kinoteātros piedzīvos kriminālkomēdija “Rotaļlietas pieaugušajiem” (“Happytime murders”), ar īstiem aktieriem un vienām no slavenākajām pasaules lellēm galvenajās lomās. Lai gan komēdijā, līdztekus aktieriem piedalās arīdzan lelles, skatītājiem nevajadzētu &sca...
Lasīt vairāk
09-08-2018

Uz lielajiem ekrāniem šīs vasaras aizraujošākā komēdija

Šo piektdien, 10. augustā Latvijas kinoteātros sāk izrādīt asprātīgo un dinamisko  komēdiju “Spiegs, kurš mani pameta” (“Spy who dumped me”) ar lieliskām komiķēm galvenajās lomās. Spiegu komēdijas centrālās varones atveido Mila Kunisa, kura savulaik atzīta par pasaules iekārojamāko sievieti un Keita M...
Lasīt vairāk
28-06-2018

Latvijas kinoteātros asa sižeta filma “Sicario 2: karteļu karš”

Šonedēļ pirmizrādi Latvijas kinoteātros piedzīvo asa sižeta filma “Sicario 2: karteļu karš” (“Sicario2: day of the soldado”), kas Amerikā saņēmusi augstu kritiķu un skatītāju novērtējumu. 2015. gadā tika izrādīta pirmā filma "Sicario: Narkokarš", kurā galvenais varonis dodas cīņā ar Meksika...
Lasīt vairāk
18-06-2018

Filma “Oušenas 8” no šīs nedēļas skatāma arī Latvijā

No šīs nedēļas arī Latvijas kinoteātros sāk izrādīt, ASV īpaši veiksmīgi startējušo,  piedzīvojumu komēdiju “Oušenas 8” (Ocean’s 8), kurā galvenajās lomās triumfē izcilās un šarmantās Amerikas šovbiznesa sievietes. “Oušena” triloģijas turpinājums - astoņu dāmu izpi...
Lasīt vairāk
17-05-2018

Holivudas godalgotās dīvas gaumīgā komēdijā

Jau šo piektdien, 18. maijā, uz lielajiem ekrāniem Latvijā skatāma gaumīga komēdija “Grāmatu klubiņš” (“Book Club”) ar šarmantu un godalgotu Holivudas aktrišu četrotni galvenajās lomās. Filmas centrālās varones, kuras attēlo Holivudas dīvas: Daiena Kītone (“Labāk vēlāk nekā par vēlu&rdqu...
Lasīt vairāk
07-05-2018

Konstantīna Habenski debija režijā

Jau no 4. maija, uz lielajiem ekrāniem skatāma Latvijā pazīstamā Krievijas aktiera Konstantīna Habenski režisētā vēsturiskā drāma - trilleris „Sobibora“, kas vēsta  par Otrā pasaules kara laika notikumiem. Talantīgais aktieris, Habenskis, kura pieredze aktiermeistarībā ir visai apjomīga -  vairāk kā 40 filmas, 20 izrādes, ...
Lasīt vairāk
19-04-2018

Atklāta izstāde, kas ļauj ielūkoties filmas “Homo Novus” tapšanas procesā...

Latvijas simtgades spēlfilmas, pārpratumu komēdijas “Homo Novus” pirmizrāde visā Latvijā notiks jau šī gada septembrī. Tirdzniecības centrā Galerija Centrs atklāta izstāde "Rīga toreiz un tagad", kas ļauj ielūkoties filmas tapšanā un sajust tai raksturīgo trīsdesmito gadu atmosfēru, kurā iejutās arī filmas aktie...
Lasīt vairāk