Kavalērija / 12 Strong

Pirmizrāde Latvijā - 26-01-2018
Režisors: Nicolai Fuglsig
Scenārija autors: Peter Craig
Aktieri: Michael Shannon, Chris Hemsworth, Michael Peña, Taylor Sheridan, Elsa Pataky
Apraksts:
Asa sižeta kara filmas “Kavalērija” darbība risinās laikā pēc 11. septembra teroraktiem, kad Afganistānā tika iesūtīta pirmā ASV īpašo spēku vienība, kam bija uzticēts grūti paveicams uzdevums – pārliecināt Ziemeļu alianses ģenerāli apvienot spēkus ar amerikāņiem cīņā pret kopīgo ienaidnieku: talibiem un “Al Qaeda”. Sarežģītajos kalnu apstākļos kareivjiem ne tikai jāpārvar savstarpējā neuzticēšanās un kultūru atšķirības, bet arī jāpielieto kaujā afgāņu kavalēristu primitīvā kaujas taktika.

“Kavalērijas” scenārija pamatā ir populārā amerikāņu autora Daga Stentona grāmata. Filmu režisējis godalgotais dāņu režisors Nikolajs Fūlsi, bet leģendārais Džerijs Brukheimers (“Karību jūras pirātu” filmas, “Melnais vanags notriekts”) ir filmas vadošais producents. Galvenajās lomās – Kriss Hemsvorts (“Tors”, “Atriebēji”), “Oskara” nominants Maikls Šenons (“Revolūcijas ceļš”, “Nakts dzīvnieki”), Maikls Penja (“Marsietis”, “Skudrcilvēks”), Navids Negabans (“Amerikāņu snaiperis”) un citi.
Žanrs: kara, asa sižeta / Valoda: angļu / Vecums: 16+ /
2018.01.25

Latvijas un sabiedroto karavīri apmeklēs filmas “Kavalērija” pirmizrādi

Piektdien, 26.janvārī, Nacionālo bruņoto spēku karavīri kopā ar NATO paplašinātās klātbūtnes kaujas grupas karavīriem un ASV operācijas “Atlantic Resolve” karavīriem apmeklēs filmas “Kavalērija” (12 Strong) pirmizrādi kinoteātrī “Forum Cinemas”. Sākot no plkst.18:00, Latvijas un sabiedroto karavīri demonstrēs ekipējumu, fotografēsies kopā ar filmas apmeklētājiem, kā arī atbildēs uz jautājumiem par saviem dienesta pienākumiem Latvijā un starptautis...
Lasīt vairāk
Vairāk