Amerikāņu snaiperis / American Sniper

Pirmizrāde Latvijā - 13-02-2015
Režisors: Clint Eastwood
Producents: Clint Eastwood, Bradley Cooper, Tim Moore
Scenārija autors: Jason Dean Hall, Chris Kyle
Aktieri: Bradley Cooper, Sienna Miller
Apraksts:
ASV armijas jūras spēku izcilākais snaiperis Kriss Kails tiek nosūtīts uz Irāku, kur viņa misija ir aizsargāt savus armijas biedrus. Kriss tiek uzskatīts par nāvējoši precīzāko šāvēju ASV armijas vēsturē, turklāt viņa reputācija ir zināma arī pretiniekiem, padarot viņu pašu par iekārojamu mērķi. Tomēr Kriss nav tikai karavīrs, bet arī vīrs un tēvs, un cīņa par savu ģimeni, izrādās, arī var būt ārkārtīgi smaga.

Biogrāfiskā kara drāma „Amerikāņu snaiperis" uzņemta pēc amerikāņu karavīra Krisa Kaila bestsellera - autobiogrāfiskā romāna motīviem. Filmas režisors ir pieredzējušais kino veterāns Klints Īstvuds („Oskari" par filmām „Miljons dolāru mazulīte", „Nepiedots"). Titullomu filmā atveido Bredlijs Kūpers („Oskara" nominācijas par filmām „Optimista stāsts", „Amerikāņu afēra"). Pārējās lomās - Sjenna Millere, Džeiks Makdormans, Lūks Graims, Nevids Negabans, Kīrs O'Donels un citi.

Filma "Amerikāņu snaiperis" nominēta sešām ASV Kinoakadēmijas balvām “Oskars”, tostarp kā gada labākā filma. Labākā aktiera godalgai nominēts arī galvenās lomas atveidotājs Bredlijs Kūpers.

 
Žanrs: biogrāfiska, kara, asa sižeta / Valoda: angļu / Filmas garums: 2h 12 min / Vecums: 16+ /
Amerikāņu snaiperis
Amerikāņu snaiperis
Amerikāņu snaiperis
Amerikāņu snaiperis
2015.02.26

Bredlijs Kūpers joprojām kopā ar britu modeli

Holivudas aktieris Bredlijs Kūpers ir viens no retajiem, kurš uz „Oskaru” pasniegšanas ceremoniju ieradās ne tikai ar vienu, bet pat ar divām pavadonēm. Par vienu no pasaulē iekārotākajiem vecpuišiem atzītais aktieris „Oskaru” vakaru izvēlējās pavadīt savas mammas Glorijas un draudzenes - britu modeles Suki Voterhausas kompānijā. Bredlijs Kūpers, kurš šogad tika nominēts „Oskaram” par galvenās lomas atveidošanu bio...
Lasīt vairāk
Vairāk