Hobits: Piecu armiju kauja / The Hobbit: The Battle of Five Armies

Pirmizrāde Latvijā - 12-12-2014
Režisors: Peter Jackson
Producents: Peter Jackson, Fran Walsh, Carolynne Cunningham, Zane Weiner
Scenārija autors: Guillermo del Toro, Peter Jackson, Fran Walsh, Philippa Boyens
Aktieri: Cate Blanchett, Orlando Bloom, Ian McKellen, Lee Pace, Martin Freeman, Luke Evans, Benedict Cumberbatch, Richard Armitage, Hugo Weaving, Christopher Lee, Ian Holm, Evangeline Lilly
Apraksts:
„Hobits: Piecu armiju kauja" ir trešā, noslēdzošā daļa episkajai filmu triloģijai, kas uzņemta pēc britu rakstnieka Dž.R.R. Tolkīna pasaulslavenā fantāzijas romāna „Hobits" motīviem.

Pēc rūķu valsts atgūšanas hobita Bilbo Baginsa, Torina Ozolvairoga un rūķu briesmu pilnie piedzīvojumi nebūt nav galā. Saniknotais pūķis Smogs izgāž savas ugunīgās dusmas uz Ezera pilsētas neaizsargātajiem iedzīvotājiem, bet Torina prātu apmiglojuši dārgumi, kuru dēļ viņš gatavs upurēt draudzību un godu. Bilbo nekādi neizdodas vest viņu pie prāta, tādēļ hobits spiests izdarīt riskantu izvēli, nenojaušot, ka tuvojas vēl lielākas briesmas - Viduszemes ļaunākais ienaidnieks Saurons nosūtījis orku leģionus uz Vientuļo kalnu. Ap savstarpēji karojošajām tautām savelkas tumsa, tādēļ rūķu, elfu un cilvēku rasēm jāizvēlas - apvienoties, vai tapt iznīcinātiem. Bilbo attopas piecu dižu armiju kaujas epicentrā, kur notiek cīņa uz dzīvību un nāvi, bet Viduszemes nākotne karājas mata galā.

Arī šo, tāpat kā abas pirmās daļas, režisējis „Oskara" laureāts Pīters Džeksons (triloģija „Gredzenu pavēlnieks"), kurš kopā ar Gijermo del Toro, Frenu Volšu un Filipu Bojenu ir arī filmas scenārija autors. Vērienīgajā kino projektā atkal iesaistījušies skatītāju iemīļotie aktieri - Martins Frīmens Bilbo Baginsa lomā, Īens Makkelens Gendalfa un Ričards Armitedžs Torina Ozolvairoga lomā. Citu varoņu ādās iejutušies Keita Blanšeta, Orlando Blūms, Hugo Vīvings, Kristofers Lī, Evandželīna Lilija, Lūks Evanss, Benedikts Kamberbačs un citi.

Filma uzņemta dadzkadru jeb HFR 3D formātā, izmantojot jaunākās tehnoloģijas.

 
Žanrs: fantāzija, piedzīvojumu / Valoda: Angļu / Filmas garums: 2:24 / Vecums: 12+ - Līdz 12 g.v. - neiesakām /
Hobits: Piecu armiju kauja
Hobits: Piecu armiju kauja
Hobits: Piecu armiju kauja
Hobits: Piecu armiju kauja
Komentāri:
5/5
I am going

Līdzīgas filmas, kuras varētu Jums patikt:

Hobits: Negaidīts ceļojums
2012