Žanrs: drāma, vēsture, romantiska
/
Vecums: 12+

Pelni sniegā / Ashes in the Snow

Pirmizrāde Latvijā: 29-03-2019
Režisors: Marius Markevičius
Producents: Žilvinas Naujokas, Marius Markevičius, Chris Coen, Jonathan Schwartz
Scenārija autors: Ben York Jones, paremta Rūtos Šepetys knyga „Tarp pilkų debesų“
Aktieri: Bel Powley, Jonah Hauer-King, Lisa Loven Kongsli, Martin Wallström, Peter Franzén, Darius Meškauskas
Valoda: Angļu, krievu / Filmas garums: 1h 41min
Apraksts:
1941. gadā piecpadsmitgadīgo Līnu gaida iestāšanās mākslas skolā, pirmās satikšanās un viss, ko spēj dāvāt vasara. Taču kādu nakti Līnas mājās ielaužas čekisti, lai viņu kopā ar māti un jaunāko brāli deportētu uz Sibīriju. Līnas tēvs ir nošķirts no ģimenes, notiesāts uz nāvi. Līna bezbailīgi cīnās par izdzīvošanu un cieši apņemas: ja paliks dzīva, tad par godu savai ģimenei un neskaitāmiem tūkstošiem citu...Vairāk >
Apraksts:
1941. gadā piecpadsmitgadīgo Līnu gaida iestāšanās mākslas skolā, pirmās satikšanās un viss, ko spēj dāvāt vasara. Taču kādu nakti Līnas mājās ielaužas čekisti, lai viņu kopā ar māti un jaunāko brāli deportētu uz Sibīriju. Līnas tēvs ir nošķirts no ģimenes, notiesāts uz nāvi. Līna bezbailīgi cīnās par izdzīvošanu un cieši apņemas: ja paliks dzīva, tad par godu savai ģimenei un neskaitāmiem tūkstošiem citu deportēto iemūžinās visu pieredzēto zīmējumos un atmiņu pierakstos. Viņa ļoti riskē, nododama tālāk savus zīmējumus, cerēdama, ka tie, iedami no rokas rokā, sasniegs viņas tēvu un aiznesīs viņam ziņu, ka sieva un bērni vēl ir dzīvi. Moku ceļš Sibīrijā ir garš, un Līnai, tāpat kā citiem, dienu pēc dienas palīdz izturēt neticams gribasspēks, mīlestība un cerība.

“Pelni sniegā” ir lietuviešu spēlfilma balstīta uz lietuviešu izcelsmes amerikānietes Rūtas Šepetis dižpārdokļa motīviem “Starp pelēkiem toņiem”, kas izdots arī latviešu valodā, “Zvaigzne ABC” apgādā. Romāns balstīts uz Sibīrijas izdzīvotājas atmiņām.
Mazāk >
Pelni sniegā
Pelni sniegā
Pelni sniegā
Pelni sniegā