Slepenie dokumenti / Post

Pirmizrāde Latvijā - 26-01-2018
Režisors: Steven Spielberg
Scenārija autors: Josh Singer, Liz Hannah
Aktieri: Tom Hanks, Meryl Streep, Alison Brie, Sarah Paulson, Carrie Coon
Apraksts:
1971. gadā vairāku ASV laikrakstu, tostarp “The New York Times” un “The Washington Post”, rīcībā nonāca Pentagona dokumenti, kas atklāja ilgstoši piesegtas nelikumības. “The Washington Post” īpašniece Katrina Greiema un galvenais redaktors Bens Bredlijs, pārvarot personīgās domstarpības, pieņēma drosmīgu lēmumu publicēt valdību atmaskojošos slepenos dokumentus, par spīti toreizējā prezidenta Ričarda Niksona administrācijas draudiem izrēķināties un centieniem ierobežot preses brīvību.

Patiesos vēsturiskos notikumos balstīto drāmu “Slepenie dokumenti” režisējis viens no Holivudas ietekmīgākajiem kino meistariem Stīvens Spīlbergs (“Oskars” par filmām “Glābjot ierindnieku Raienu” un “Šindlera saraksts”). Galvenās lomas viņš uzticējis divām pieredzējušām un nopelniem bagātām kinozvaigznēm Merilai Strīpai (“Dzelzs lēdija”) un Tomam Henksam (“Forests Gamps”), bet pārējās lomas atveido tādi lieliski aktieri kā Elisone Brī, Sāra Polsone, Metjū Rīss, Brūss Grīnvuds un Bredlijs Vitfords.

Filma “Slepenie dokumenti” nominēta 6 “Zelta globusa” balvām, tostarp kā Labākā filma (Drāma), par Labāko scenāriju un skaņu celiņu. Savukārt Stīvens Spīlbergs pretendē uz labākā režisora balvu, par aktierdarbu filmā nominēti arī Toms Henkss un Merila Strīpa.
Žanrs: biogrāfiska, drāma, vēsture / Valoda: angļu / Filmas garums: 1h 55min / Vecums: 12+ /
Slepenie dokumenti
Slepenie dokumenti
Slepenie dokumenti
Slepenie dokumenti
2018.01.25

Kinoteātros jaunākā Stīvena Spīlberga filma

Šonedēļ pirmizrādi Latvijas kinoteātros piedzīvos Holivudas ietekmīgākā režisora Stīvena Spīlberga jaunākais veikums – biogrāfiskā drāma “Slepenie dokumenti” (“Post”) ar Merilu Strīpu un Tomu Henku galvenajās lomās. Scenārijs filmai “Slepenie dokumenti” ir veidots balstoties uz patiesiem notikumiem, kas norisinās 1971. gadā ASV, kad vairāku laikrakstu, tostarp “The New York Times” un “Washington Post”, rīcībā nonāk Pent...
Lasīt vairāk
Vairāk