Rīkstnieks / Water Diviner

Pirmizrāde Latvijā - 30-01-2015
Režisors: Russell Crowe
Producents: Andrew Mason, Troy Lum, Keith Rodger
Scenārija autors: Andrew Anastasios, Andrew Knight
Aktieri: Russell Crowe, Olga Kurylenko, Jai Courtney, Yilmaz Erdogan
Apraksts:
Filmas darbība risinās Turcijā pēc 1916. gadā notikušās Gallipoles kaujas, kas bija izmisīgs un ar milzīgu skaitu kritušo bagāts Sabiedroto mēģinājums ieņemt nocietinātu Osmaņu impērijas pussalu. Beidzoties I Pasaules karam, austrāliešu fermeris Konors mēro garo ceļu no Austrālijas uz Turciju, lai atrastu savu trīs kritušo dēlu kapus un pārvestu viņu mirstīgās atliekas atpakāļ mājās.

Meklējot dēlu kapa vietas, viņš sastop cerību, ka tomēr viens no viņa dēliem varētu būt dzīvs. Drāma risinās uz vēsturiskās Stambulas fona, kas aizved Konoru līdz patiesībai par savu dēlu likteni.

Filmas režisora krēslā debitē Rasels Krovs ("Gladiators", "Noass" un "Tērauda vīrs"), kurš ir arī filmas galvenās lomas atveidotājs. Kopā ar viņu filmā spēlē Olga Kuriļenko ("Novembra cilvēks", "Aizmirstība" un "Septiņi psihopāti") un Džejs Kortnijs ("Citādie", "Es, Frankenšteins un ""I, Frankenstein" and "Cietākais rieksts").

 

 
Žanrs: drāma, kara / Valoda: Angļu / Filmas garums: 1h 51min / Vecums: 12+ - Līdz 12 g.v. - neiesakām /
Rīkstnieks
Rīkstnieks
Rīkstnieks
Rīkstnieks
2015.01.30

Latvijas kinoteātros sāk demonstrēt Kurta Rasela režisētu drāmu Rīkstnieks

Sākot ar piektdienu, 30. janvāri, Latvijas kinoteātros sāk demonstrēt kino kritiķu augsti vērtēto drāmu „Rīkstnieks” („The Water Diviner”). Tajā kā režisors debitē godalgotais aktieris Rasels Krovs, kurš vienlaicīgi filmā atveido arī galveno lomu. Filmas „Rīkstnieks” darbība risinās Turcijā 1919. gadā. Pēc Pirmā pasaules kara beigām austrāliešu fermeris Konors mēro tālo ceļu no Austrālijas līdz Turcijai, lai atrastu savu trīs Gallipoli kaujā ...
Lasīt vairāk
2015.01.30

Olga Kuriļenko pašmācībā apgūst turku valodu

Ukraiņu aktrise, bijusī supermodele Olga Kuriļenko piekrita Holivudas smagsvara Rasela Krova izaicinājumam pāris mēnešos apgūt turku valodu, lai varētu filmēties viņa pirmajā režisētajā filmā „Rīkstnieks” („The Water Diviner”). Veiksmīgais rezultāts pārsteidza pat Krovu, jo aktrise, kuras vārds bieži ir redzams pasaulē skaistāko sieviešu topos, pāris mēnešu laikā ne vien apguva turku valodas pamatus, bet izdarīja to pašmācības ceļā. Oskarot...
Lasīt vairāk
Vairāk